Моменти реготу в суді над Насіровим: порівняння з Христом і мрія про "садок коло хати"

Дата публікації
Моменти реготу в суді над Насіровим: порівняння з Христом і мрія про "садок коло хати"

Апеляція не задовольнила ні адвокатів, ні прокурорів.

Колегія суддів Апеляційного суду Києва лишила без змін попереднє рішення Солом'янського суду про арешт очільника ДФС Романа Насірова на 60 днів і заставу в розмірі 100 млн гривень. Під час процесу було відхилено клопотання про вихід підсудного зі скляної камери, адвокати вдалися до аргументів із царини філософії, а сам Насіров розсмішив присутніх романтичною мрією, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Ми знаємо з історії 37-й рік минулого століття. Дві тисячі років тому теж закликали – розіпни його! І прокуратор розіпнув. Кілька сотень людей вимагають зараз розіп'ясти Насірова", - заявив юрист, викликавши регіт присутніх у залі. Однак адвокат продовжив жонглювання історичними образами. "Древні римляни колись говорили, що суспільство потребує хліба й видовищ. Ми бачимо тут ті хто теж хоче видовищ!", - сказав представник захисту.

Апеляційни суд Києва відхилив апеляцію захисників Романа Насірова

Апеляційни суд Києва відхилив апеляцію захисників Романа Насірова

Сам Насіров також розсмішив публіку, коли відповідав на закиди про володіння великою кількістю землі на Чернігівщині. "Дійсно, є орендована земля, де я все життя мріяв посадити яблуневий сад", - сказав він.

З аргументів захисту опоненти відверто глузували. "Коли голова ДФС говорить, що його власні накази не є нормативною базою, то це треба прокручувати у відділеннях ДФС по всій країні, щоб вони не порушували закон, керуючись власними наказами! Ну, і про бажання посадити яблуневий сад – я просльозився. Чесно!", - каже голова правління центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Як повідомлялося, під час розгляду апеляційної скарги Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила суд збільшити розмір застави для Насірова до 2 мільярдів гривень. Натомість суд залишив рішення першої інстанції без змін. "Після сьогоднішнього засідання всі розуміють політизованість процесу. Через політизованість процесу і його, я б так сказав, популістичність, навіть Апеляційний суд не готовий ні в один, ні в інший бік приймати якесь інше рішення. Політичних і популістських процесів ніхто не хоче торкатися", - прокоментував цей вердикт сам обвинувачений.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Наступна публікація