Зважаючи на Римський статут, Монголія мала б заарештувати "фюрера", але відмовилася.
Монголія не заарештувала президента-диктатора РФ Володимира Путіна під час його офіційного візиту до країни. Втім, у Римському статуті є спеціальна процедура щодо роботи з такими випадками.
Про це заявив головний прокурор Міжнародного кримінального суду (МКС) Карім Хан у коментарі РБК-Україна.
"Що стосується Монголії. Так, це публічна інформація, що Путін там був. Є спеціальна процедура в Римському статуті щодо роботи з такими випадками, коли держава не співпрацювала з судом. Відповідно це все контролюється суддями. Надалі коментувати не буду. Але судді цього свідомі. Ми знаємо, що відбулося", – наголосив Карім Хан.
За його словами, якщо трапляються такі випадки, як-от ігнорування виконати ордер на арешт, то відбувається генеральне засідання усіх держав-членів, які підписали Римський статут. Вже після цього ухвалюється відповідне рішення.
Варто зауважити, що генпрокурор України Андрій Костін заявив, що офіційний Київ веде з партнерами роботу щодо того, щоб країна, яка проігнорувала вимогу МКС, "відчула наслідки".
Візит Путіна до Монголії
Диктатор РФ Путін прибув до Монголії 2 вересня. В Улан-Баторі господареві Кремля влаштували помпезний прийом – з червоною доріжкою та почесним караулом. В міжнародному аеропорту "Чингісхан" Володимира Путіна зустріла міністерка закордонних справ Монголії Батмунхіїн Батцецег.
В МЗС України заявили, що Монголія дозволила злочинцеві уникнути правосуддя. У відомстві такі дії назвали "важким ударом по Міжнародному кримінальному суду та міжнародній системі кримінального права".
Своєю чергою президент України Володимир Зеленський зробив різку заяву щодо візиту Путіна до Монголії. За його словами, влада цієї країни продемонструвала більшу повагу до вбивці, ніж до міжнародного права.