Монопольне становище та державне фінансування. Що не сподобалось Зеленському у законі про Пласт

Дата публікації
Перегляди
3532
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Монопольне становище та державне фінансування. Що не сподобалось Зеленському у законі про Пласт

пластуни. Архівне фото / Фото: УНІАН

Опубліковано текст пропозицій президента до ветованого законопроєкту.

На сайті Верховної Ради з’явився текст пропозицій президента до закону про державну підтримку Національної скаутської організації, який Володимир Зеленський ветував.

 У документі зазначається, що низка засад законопроєкту протирічить Конституції України. А саме, проєктом передбачається функціонування лише однієї єдиної загальнонаціональної організації Пласт, в якої не буде конкурентів.

"Визначення ж Законом однієї скаутської громадської організації (Пласту – національної скаутської організації України) як єдиної в Україні національної скаутської організації фактично створює переваги та привілеї для її функціонування та отримання нею державної підтримки, а також зумовлює ризик унеможливлення створення та дальшої діяльності вже створених інших скаутських організацій, а відтак і обмеження права громадян на свободу об’єднання у такі громадські організації", - йдеться у пропозиціях президента.

Крім того Зеленського не влаштовує, що закон зобов’язує фінансувати цю організацію з держбюджету та з місцевих бюджетів, хоча вони є самостійними і самі визначають, на що спрямовувати кошти.

"Державний бюджет України та місцеві бюджети є самостійними; самостійність бюджетів забезпечується, зокрема, правом відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування визначати напрями використання бюджетних коштів відповідно до законодавства України", - зазначається у документі.

В цілому Зеленський наголошує, що вважає вагомим внесок пластового руху у національно-патріотичне виховання дітей та молоді, тому закон пропонується доопрацювати.

Нагадаємо, напередодні Зеленський також ветував закон про кастрацію педофілів. Пояснив це тим, що закон суперечить кільком іншим законам України та Конституції.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
3532
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація