Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Мовне питання. Глава МЗС Угорщини назвав умови розблокування проведення зустрічі Україна-НАТО

Міністр закордонних справ Угорщини вимагає призупинення дії закону "Про освіту" та проведення консультацій.

14-15 лютого мали відбутися зустрічі у форматі міністрів оборони України та країн-членів НАТО. Проте їх скасували, бо на їхнє проведення вето наклала Угорщина. А все – через мовні питання в новому українському законі "Про освіту". Будапешт вбачає в нормах документу дискримінацію угорської та інших нацменшин в Україні.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто наголосив, що від України вимагають юридичних гарантій щодо дотримання прав угорців, а також – призупинити дію згаданого закону. Про це повідомляє сайт уряду Угорщини.

"Угорщина не відмовиться від своєї теперішньої політики щодо закону "Про освіту" в Україні без юридичних гарантій. Якби Угорщина не задіяла своє право вето в міжнародних організаціях, вона б відмовилася від єдиного інструменту, за допомогою якого зможе захистити закарпатських угорців та змусити Україну відповідати міжнародним нормам", - зазначив Сійярто.

Міністр вимагає узгодження "кожної деталі" в українському законі. Лише після цього Угорщина розблокує проведення зустрічей Україна-НАТО.

"Для того, щоб Угорщина зняла своє вето, Україна, відповідно до очікувань Венеційської комісії та Євросоюзу, повинна утриматися від впровадження закону, поки не дійде згоди щодо кожної деталі законодавства з національними меншинами, включаючи угорську меншину. Якщо український уряд призупинить виконання закону, поки ці консультації не закінчаться, це стане хорошою основою для переговорів із пошуку обнадійливого вирішення ситуації", - сказав глава МЗС Угорщини.

Нагадаємо, раніше заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар заявив, що внаслідок тривалих переговорів Україна та Угорщина узгодили ключові позиції про шляхи врегулювання "мовного питання".

Згідно із законом "Про освіту", який президент Петро Порошенко підписав у вересні, єдиною мовою навчання в Україні буде українська. Таке рішення викликало обурення зі сторони деяких країн. Зокрема Румунія та Угорщина жорстко його розкритикували, вважаючи, що він порушує права національних меншин в Україні. Згодом у Міносвіти пояснили, що навчання відбуватиметься двома мовами, поступово збільшуючи відсоток української в старших класах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції