Очолив МВС замість Авакова: що відомо про "слугу народу" Дениса Монастирського

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Очолив МВС замість Авакова: що відомо про "слугу народу" Дениса Монастирського

УНІАН

Денису Монастирському 41 рік.

13 липня очільник МВС Арсен Аваков написав заяву про відставку. Замість нього новим міністром внутрішніх справ може стати нардеп від "Слуги народу", голова Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський. Його кандидатуру запропонував президент Володимир Зеленський, а провладна партія підтримала це рішення під час засідання фракції. Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в коментарі ЗМІ заявив, що це він рекомендував президенту кандидатуру Монастирського на пост очільника МВС. Вже 16 липня профільний комітет Ради підтримав кандидатуру Монастирського і рекомендував парламенту призначити його новим головою МВС.

Хто такий Денис Монастирський -  у матеріалі ТСН.ua.

Біографія Дениса Монастирського

Денис Анатолійович Монастирський народився 12 червня 1980 року у Хмельницькому. Він має юридичну освіту, закінчив юридичний факультет Хмельницького університету управління та права. Монастирський є кандидатом юридичних наук.

Викладав у Хмельницькому університеті управління та права. Також Монастирський є автором (співавтором) 25 наукових публікацій, трьох навчальних посібників, а також близько 70 проєктів законів України, поданих до ВРУ.

Монастирський свого часу очолював відділ з питань законотворчості та наукових експертиз. Раніше він працював у великих юридичних компаніях. 

Одружений та виховує двох дітей. Дружина Монастирського працює головним спеціалістом юридичного відділу в Державному бюро розслідувань. 

Як Денис Монастирський прийшов у політику

У 2014-2019 роках він був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата 8 скликання Верховної ради Антона Геращенка.

У 2015 році Монастирський став експертом "Українського інституту майбутнього" та спеціалізувався на реформуванні правоохоронної системи в Україні. 

Монастирський також був членом конкурсної комісії з відбору керівництва Державного бюро розслідувань за квотою Кабінету міністрів України. 

У 2019 році він приєднався до команди майбутнього президента України Володимира Зеленського, де займався питаннями реформування правоохоронної діяльності. Тоді ж його обрали нардепом 9 скликання від партії “Слуга народу” під 19 номером у списку, він є безпартійним. Монастирський є членом президентської фракції та головою Комітету з питань правоохоронної діяльності.

Денис Монастирський у залі Верховної Ради

За даними аналітиків порталу "Слово і діло", Денис Монастирський як нардеп виконав 19 своїх обіцянок з 99 (19%), 3 – провалив і 77 залишаються в процесі виконання. 

Скандали, у яких фігурував Денис Монастирський

Деякі українські ЗМІ характеризують Монастирського, як "людину Авакова"

За даними Центру протидії корупції, Дениса Монастирського звинувачують у тому, що він нібито причетний до фальсифікації рішення Комітету щодо законопроєкту про кримінальну відповідальність за брехню у деклараціях

Також Монастирського звинуватили у підтримці Комітетом законопроєкту, який посилює роль Авакова

Крім того, критикують Монастирського ще й за дисертацію Киви. Мовляв, за інформацією видання ZN.ua, він дав позитивний відгук на скандальну дисертацію нардепа від ОПЗЖ Іллі Киви. Як стверджує видання з посиланням на документ, Монастирський підтримав Киву, тоді як суспільство обурювалося "захистом" його дисертації у квітні 2021 року. 

zn.ua

У своїй довідці від 25 січня він вказував, що робота депутата "викликала інтерес", і результати дослідження претендента на вчений ступінь "впроваджуються в практичну діяльність" очолюваного ним комітету.

Як відреагував Монастирський на ймовірне призначення на посаду очільника МВС

У вівторок, 13 липня,  після засідання фракції "Слуга народу" Монастирський повідомив журналістам, що вирішив погодитись на пропозицію президента Володимира Зеленського очолити МВС. При цьому він заявив, що це рішення було найскладнішим у його житті. 

"Вирішив відповісти "так" на пропозицію президента очолити МВС. Це сталося буквально кілька хвилин тому. Я розумію, на яку жертву я йду як людина, як особистість і як політик. Але я зробив цей вибір і буду претендувати на цю посаду", - прокоментував Монастирський своє можливе призначення.

Нагадаємо, голова Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков 13 липня подав у відставку. Аваков написав відповідну заяву про звільнення і подякував команді за роботу. 

Зеленський запропонував кандидата на посаду очільника МВС замість Авакова - Дениса Монастирського. 

"Доля" контрабандистів та переділ бізнесу – Монастирський про майбутні рішення влади

"Доля" контрабандистів та переділ бізнесу – Монастирський про майбутні рішення влади
Наступна публікація