Очолив МВС замість Авакова: що відомо про "слугу народу" Дениса Монастирського

Очолив МВС замість Авакова: що відомо про "слугу народу" Дениса Монастирського

Фото: УНІАН

Денису Монастирському 41 рік.

13 липня очільник МВС Арсен Аваков написав заяву про відставку. Замість нього новим міністром внутрішніх справ може стати нардеп від "Слуги народу", голова Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський. Його кандидатуру запропонував президент Володимир Зеленський, а провладна партія підтримала це рішення під час засідання фракції. Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в коментарі ЗМІ заявив, що це він рекомендував президенту кандидатуру Монастирського на пост очільника МВС. Вже 16 липня профільний комітет Ради підтримав кандидатуру Монастирського і рекомендував парламенту призначити його новим головою МВС.

Хто такий Денис Монастирський -  у матеріалі ТСН.ua.

Біографія Дениса Монастирського

Денис Анатолійович Монастирський народився 12 червня 1980 року у Хмельницькому. Він має юридичну освіту, закінчив юридичний факультет Хмельницького університету управління та права. Монастирський є кандидатом юридичних наук.

Викладав у Хмельницькому університеті управління та права. Також Монастирський є автором (співавтором) 25 наукових публікацій, трьох навчальних посібників, а також близько 70 проєктів законів України, поданих до ВРУ.

Монастирський свого часу очолював відділ з питань законотворчості та наукових експертиз. Раніше він працював у великих юридичних компаніях. 

Одружений та виховує двох дітей. Дружина Монастирського працює головним спеціалістом юридичного відділу в Державному бюро розслідувань. 

Як Денис Монастирський прийшов у політику

У 2014-2019 роках він був помічником-консультантом на громадських засадах народного депутата 8 скликання Верховної ради Антона Геращенка.

У 2015 році Монастирський став експертом "Українського інституту майбутнього" та спеціалізувався на реформуванні правоохоронної системи в Україні. 

Монастирський також був членом конкурсної комісії з відбору керівництва Державного бюро розслідувань за квотою Кабінету міністрів України. 

У 2019 році він приєднався до команди майбутнього президента України Володимира Зеленського, де займався питаннями реформування правоохоронної діяльності. Тоді ж його обрали нардепом 9 скликання від партії “Слуга народу” під 19 номером у списку, він є безпартійним. Монастирський є членом президентської фракції та головою Комітету з питань правоохоронної діяльності.

Денис Монастирський у залі Верховної Ради

За даними аналітиків порталу "Слово і діло", Денис Монастирський як нардеп виконав 19 своїх обіцянок з 99 (19%), 3 – провалив і 77 залишаються в процесі виконання. 

Скандали, у яких фігурував Денис Монастирський

Деякі українські ЗМІ характеризують Монастирського, як "людину Авакова"

За даними Центру протидії корупції, Дениса Монастирського звинувачують у тому, що він нібито причетний до фальсифікації рішення Комітету щодо законопроєкту про кримінальну відповідальність за брехню у деклараціях

Також Монастирського звинуватили у підтримці Комітетом законопроєкту, який посилює роль Авакова

Крім того, критикують Монастирського ще й за дисертацію Киви. Мовляв, за інформацією видання ZN.ua, він дав позитивний відгук на скандальну дисертацію нардепа від ОПЗЖ Іллі Киви. Як стверджує видання з посиланням на документ, Монастирський підтримав Киву, тоді як суспільство обурювалося "захистом" його дисертації у квітні 2021 року. 

Фото: zn.ua

У своїй довідці від 25 січня він вказував, що робота депутата "викликала інтерес", і результати дослідження претендента на вчений ступінь "впроваджуються в практичну діяльність" очолюваного ним комітету.

Як відреагував Монастирський на ймовірне призначення на посаду очільника МВС

У вівторок, 13 липня,  після засідання фракції "Слуга народу" Монастирський повідомив журналістам, що вирішив погодитись на пропозицію президента Володимира Зеленського очолити МВС. При цьому він заявив, що це рішення було найскладнішим у його житті. 

"Вирішив відповісти "так" на пропозицію президента очолити МВС. Це сталося буквально кілька хвилин тому. Я розумію, на яку жертву я йду як людина, як особистість і як політик. Але я зробив цей вибір і буду претендувати на цю посаду", - прокоментував Монастирський своє можливе призначення.

Нагадаємо, голова Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков 13 липня подав у відставку. Аваков написав відповідну заяву про звільнення і подякував команді за роботу. 

Зеленський запропонував кандидата на посаду очільника МВС замість Авакова - Дениса Монастирського. 

"Доля" контрабандистів та переділ бізнесу – Монастирський про майбутні рішення влади

"Доля" контрабандистів та переділ бізнесу – Монастирський про майбутні рішення влади

Повʼязані теми:

Наступна публікація