Можливе повернення Росії до G7: до чого готуватися Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Путін вже точно не в ізоляції - тепер вкрай важлива реакція Києва.

Один із найзагрозливіших сигналів, що висить наразі в повітрі – повернення Росії до клубу наймогутніших держав світу, "Великої вісімки", звідки її вилучили після окупації Криму.

До чого готуватися Україні і де шукати нових союзників, йдеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Першим про повернення РФ заговорив президент США Дональд Трамп. Проти публічно висловилися Німеччина, Велика Британія, Канада і Франція.

Але, як просочилась інформація, лідери провідних держав у двосторонніх розмовах перед самітом у французькому Біарріці таки обговорили можливість відновлення "Вісімки". Сам саміт стартував тільки вчора, 24 серпня. До чого дійшли – наразі невідомо. Хоча саме з бажанням Москви відновити свій статус-кво пов'язують і можливість обміну в'язнями між Україною і Росією.

Основу для перемов господар саміту Емануель Макрон, схоже, заклав ще незадовго до зібрання у своїй літній резиденції, де зустрічався з Путіним. Й схоже надихнув Сполучені Штати в повний голос заговорити про повернення Росії до клубу сильних.

Про що ж насправді домовилися Макрон із Путіним – ніхто не знає. Для чого французу були ці перемови напередодні саміту Великої сімки – версій кілька. Найпесимістичніша – здати Україну й відновити з Москвою тісну економічну співпрацю. Трохи оптимістичніший варіант – змінити тактику дипломатичної війни. Політика ігнорування Путіна не спрацювала. Нейтралізувати його не вдалося. Тож Макрон міг просто закидувати вудочку, зблизька прощупувати кремлівські настрої, а заодно зміцнити свої позиції на саміті, адже після цих перемов він точно знає більше за своїх колег.

Кажуть, саме після цієї зустрічі Макрон зателефонував Трампу й запропонував повернути Росію до клубу найсильніших. Принаймні так твердять американські видання. Й кажуть, вже наступного року на саміт у США кремлівця таки запросять. Після скандального повернення Росії до парламентської асамблеї ради Європи – чекати можна чого завгодно.

Утім та ж таки Франція, Німеччина та Британія запевняють – вісімка буде можливою лише після повернення Україні анексованого Криму та виводу російських військ з Донбасу.

Достеменно одне, Путін вже точно не в ізоляції. Й тепер вкрай важлива реакція Києва. Від цього залежатиме, чи повернеться принцип "ніяких перемов про Україну без України".

Відео Саміт G7, нова гонка озброєнь, торги за Ґренландію – політичні ігри на міжнародній арені

Один із найзагрозливіших сигналів, що висить нині в повітрі, це повернення Росії до клубу наймогутніших держав світу "Великої вісімки". Звідки її вилучили після окупації Криму. Першим заговорив про це Дональд Трамп. Проти публічно висловилися Німеччина, Велика Британія, Канада і Франція. До чого готуватися нам і де шукати нових союзників серед світових держав – дивіться.    

Саміт G7, нова гонка озброєнь, торги за Ґренландію – політичні ігри на міжнародній арені

Друзів та підтримки потрібно шукати всюди. Й налагоджувати старі запорошені стосунки. Так, уперше за 20 років в Україну прилетів прем’єр Ізраїлю.

Останні роки відносини України та Ізраїлю були досить напруженими. Київ не підтримував Тель-Авів у низці питань на засіданнях ООН, виступав проти будівництва поселень на окупованих палестинських територіях й визнання Єрусалиму столицею Ізраїлю. І хоч про перенесення українського консульства чи тим більше посольсьтва з Тель-Авіву в Єрусалим ще не йдеться, відкриття науково-інноваційного  офісів в Єрусалимі – може бути першим кроком до такого потрібного ізраїльтянам визнання Єрусалиму у статусі столиці.

Втримати незалежність в оточені ворогів й при цьому створити потужну новітню армію та сильну економіку -  ізраїльський урок, який дається не легко, утім засвоїти можливо. І мати в якості союзника на світовій арені такого вправного перемовника, як Ізраїль, Україні б не завадило. 

Нагадаємо, як повідомляли ЗМІ, лідери країн "Великої сімки" погодилися з тим, що обговорювати повернення до формату G8 та включення до нього Російської Федерації ще зарано. Зазначається, що попри відхилення ідеї про повернення Росії до G8, лідери вирішили посилити координацію з Москвою.

Мар’яна Зінковська

Залиште свій коментар

Вибір редакції