Можливе скасування націоналізації "Приватбанку". Данилюк назвав причину свого звільнення з РНБО

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Данилюк розповів про непрості стосунки з керівником Офісу президента.

Колишній секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Данилюк розповів, що однією з причин його звільнення стала спроба запобігти "неправильним рішенням у процесі "ПриватБанку".

Про це він заявив в інтерв'ю "ВВС News Україна".

"У мене є принципова позиція. Я вважаю, що на цей момент я не можу далі виконувати свої функції, - сказав Данилюк і зазначив, що одна з головних проблем, яка стала причиною його відставки, - це ситуація з можливим скасуванням націоналізації "ПриватБанку. - Це одна з проблем. Сподіваюсь, що моє рішення буде сприяти тому, що ми уникнемо неправильних рішень в процесі "ПриватБанку". Думаю, що це було почуто як всередині України, так і зовні".

Нагадаємо, найбільший український комерційний банк "ПриватБанк" націоналізували три роки тому, наприкінці 2016-го, через надзвичайно поганий фінансовий стан фінустанови і потребу влити в нього понад 100 мільярдів гривень. До того банк належав бізнесменам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову. Націоналізацію підтримала як тодішня влада України (до речі, Данилюк тоді був міністром фінансів), так і західні партнери, зокрема МВФ. Нині колишні власники "ПриватБанку" через суди хочуть домогтися скасування рішення про націоналізацію. Суд першої інстанції раніше вже задовольнив позов Коломойського, справа перебуває на етапі апеляції.

Данилюк вважає, що скасування націоналізації буде неправильним рішенням щодо "ПриватБанку".

"Це дуже небезпечне рішення, яке посилає сигнал, що олігархи тримають владу, вони впливають на державні інституції. Це також буде червоне світло для нашої взаємодії з МВФ", - заяви Данилюк.

Він - проти компромісів у цьому питанні з колишніми власниками, про можливість яких нещодавно заявляв Коломойський.

"Я не розумію, про який компроміс може йтися. Якщо вони включають в себе виплату певної компенсації, тоді це називається не компроміс, а здача інтересів", - вважає колишній секретар РНБО.

Данилюк переконаний, що скасування націоналізації "ПриватБанку" призведе до автоматичного зупинення співпраці з МВФ.

"З моєї точки зору, так, однозначно", - сказав Данилюк. За його словами, якщо влада проігнорує його застереження, "то українцям треба хвилюватись".

Водночас Данилюк заперечив, що може поїхати працювати послом України в США.

Також він розповів про непрості стосунки з керівником Офісу президента Андрієм Богданом.

"Буду казати неправду, якщо скажу, що в нас прекрасні дружні стосунки. В нас непрості стосунки з моменту самої кампанії, цього не приховую. Просто маю інше бачення та підходи до розвитку ситуації. Я не підходжу до проблем з позиції "все вирішимо", - зазначив Данилюк. - Вважаю, що держава має працювати інакше, без ручного контролю. Мають бути сильні інституції".

На запитання, чи впливає Коломойський на дії Богдана, Данилюк відповів так:

"Не хочу це коментувати. Давайте дивитись на те, що відбувається. Мова не про персоналії. Є системна проблема. Є люди, які мають конфлікт інтересів, і Андрій - один із них".

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський задовольнив заяву Данилюка на звільнення з посади секретаря РНБО 30 вересня. На цій посаді він був від травня 2019 року. Хто стане новим секретарем РНБО, поки що невідомо.

Відео Президент звільнив у Олександра Данилюка з посади секретаря РНБО

Про бажання піти з посади стало відомо у п'ятницю. Заяву на звільнення написав сам Данилюк. Причин свого кроку не називав. Заяву чиновник написав іще перед візитом президента до США, а сьогодні Володимир Зеленський таки поставив під нею свій підпис. Втім, сьогодні ім'я чиновникам фігурувало не лише в указі Президента.  

Президент звільнив у Олександра Данилюка з посади секретаря РНБО

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції