Можливий імпічмент Трампа. Волкер розповів про розслідування щодо Байдена та затримку військової допомоги для України

Дата публікації
Перегляди
2919
Можливий імпічмент Трампа. Волкер розповів про розслідування щодо Байдена та затримку військової допомоги для України

Associated Press

Волкер стверджує, що не знав, що Трамп призначив Сондленда чи їхню групу відповідальними за політику США щодо України.

У Конгресі США перед трьома комітетами під час відкритих слухань у справі можливого імпічменту президенту Сполучених Штатів Дональду Трампу свідчив колишній спецпредставник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер. Він зробив кілька уточнень інформації, яка стала відомою після його закритого свідчення 3 жовтня.

Волкер стверджує, що не знав про зв'язок між початком розслідувань Україною проти Байдена та "Бурісми", а також щодо президентських виборів і Гілларі Клінтон та затриманням військової допомоги Україні. Волкер підтвердив, що обговорював із помічником президента України Андрієм Єрмаком та персональним юристом Трампа Рудольфом Джуліані оприлюднення потенційної заяви від імені президента Володимира Зеленського. Про це передає "Голос Америки".

"Ніхто мені цього не казав і я ніколи не повідомляв про цей зв'язок українцям. Я був проти заморожування безпекової допомоги Україні. Коли я про це дізнався 18 липня, я думав, що її можна розблокувати ще до того, як про неї довідаються українці, що спричинить у них занепокоєння", - сказав Волкер під час свідчень у Конгресі.

Волкер каже, що розглядав це як внутрішню політичну проблему США і, коли українці про це дізналися, радив їм нічого не робити та чекати, поки вона буде розв’язана у Вашингтоні.

"Я не знав, що інші їм говорили зворотне у цей же час", - зазанчив ексспецпредставник.

Волкер зауважив, що не пов’язував розслідування можливої корупції в енергетичній компанії "Бурісма" та Байденів - Джо Байдена, який є конкурентом Трампа на майбутніх президентських виборах у США 2020 року, та його сином Хантером Байденом, який працював у "Бурісмі".

"Я не знав, що інші вірили, що будь-які розслідування української компанії "Бурісма", яка має історію звинувачень в корупції, була аналогічною розслідуванню віцепрезидента Байдена. Для мене це були чітко різні речі. Це було сталою політикою США протягом кількох адміністрацій закликати українців боротися із корупцією. Я спокійно ставився до того, щоб українці робили власні заяви про розслідування та викорінювали власну корупцію", - сказав Волкер.

Коли цю тему порушив Джуліані під час їхньої розмови 19 липня, Волкер розповів, що він негайно відкинув припущення, що на виконання обов’язків віцепрезидента Байдена можна було вплинути грошима, які виплачувалися його синові.

"Як я раніше свідчив, знаю (колишнього) віцепрезидента Байдена 24 роки. Він шляхетна людина і я його дуже поважаю", - наголосив Волкер.

Він додав, що сам ніколи не закликав українців розслідувати справу Байденів, про що свідчать документи, включно із особистою перепискою, яку він надав. Про те, що Трамп вважає розслідування щодо "Бурісми" рівнозначним розслідуванню щодо Байденів, Волкер дізнався лише після оприлюднення стенограми телефонної розмови 25 липня між Трампом та Зеленським.

Волкер зауважив, що не вважає себе одним із "трьох аміго". Раніше про те, що саме так себе називають, крім Волкера, посол США в ЄС Гордон Сондленд та міністр енергетики Ріка Перрі, свідчив Сондленд.

"Я ніколи не чув цей термін і мені неприємно його чути, тому що для мене трьома аміго завжди будуть сенатори Маккейн, Ліберман та Грем в їхній роботі з просування збільшення військової присутності в Іраку".

Волкер також розповів, що не знав, що Трамп призначив Сондленда чи їхню групу відповідальними за політику США щодо України.

"Я розумів, що кожен з нас у своїй офіційній посаді продовжує працювати разом після відвідання інавгурації президента Зеленського, щоб просувати збільшення підтримки США Україні", - сказав Волкер.

У США оприлюднили свідчення Курта Волкера та Гордона Сондленда

У США оприлюднили свідчення Курта Волкера та Гордона Сондленда

Нагадаємо, довкола президента США Дональда Трампа розв’язався скандал, пов'язаний з Україною. Видання The Washington Post повідомило про скаргу американського розвідника проти Трампа через розмову американського лідера з іншим іноземним лідером та дану Трампом  "тривожну обіцянку". Одним з політиків, з яким міг говорити глава Сполучених Штатів, називали президента України Володимира Зеленського. Згодом видання The Washington Post із посиланням на джерела повідомило, що Трамп під час розмови саме із президентом України Володимиром Зеленським тиснув на нього і вимагав розпочати розслідування проти компанії Burisma, якою керував син Джо Байдена - його конкурента на президентських виборах 2020 року. Також Трамп нібито наказав заморозити 400 мільйонів доларів військової допомоги для України за тиждень до телефонного дзвінка. 

У Конгресі США звинуватили Трампа у тиску на Україну та закликали опублікували стенограму розмови президентів Сполучених Штатів та України. Обидві сторони на це погодилися. 24 вересня голова Палати представників США Ненсі Пелосі ініціювала старт процедури імпічменту Трампа. Сам він назвав ситуацію, що склалася, "президентським харасментом". 

25 вересня Білий Дім оприлюднив стенограму розмови Трампа та Зеленського. Повний текст перекладу дивіться на ТСН.ua.

Вже 26 вересня американська розвідка оприлюднила текст скарги на президента США Дональда Трампа. Як і повідомляли ЗМІ, вона справді стосується розмови Трампа та президента України Володимира Зеленського та тривалого тиску, який, на думку розвідника, вчиняли США щодо України для особистих цілей американського президента. ТСН.ua розповів основні моменти доносу на Трампа - серед них інформація про неоднозначні контакти української сторони з Джуліані, скасування візиту Пенса до Києва та спроби Білого дому приховати все це.