МВФ закликав український уряд надати НАБУ право прослуховувати підозрюваних у корупції

У Фонді нагадали про зобов'язання щодо забезпечення діяльності НАБУ для продовження виконання програми.

Міжнародний валютний фонд звернувся до українського прем'єр-міністра Володимира Гройсмана із закликом надати НАБУ право самостійно проводити негласні слідчі дії.

Про це йдеться у зверненні керівника місії МВФ Рона Ван Роодена, повідомила "Європейська правда", у розпорядженні якої опинилась копія листа від 15 травня.

"Ми хотіли б наполегливо заохотити введення в дію законопроекту, який дозволяє НАБУ здійснювати незалежне прослуховування, як це було узгоджено (із представниками української влади), до кінця травня", - йдеться у листі.

Зазначимо, нині для негласного прослуховування підозрюваних НАБУ має просити СБУ про звернення до суду.

Окрім цього, місія Міжнародного валютного фонду попередила, що ухвалення законопроекту №6220, згідно з яким Кримінальний процесуальний кодекс планують змінити таким чином, що НАБУ буде позбавлене можливості розслідувати корупційні звинувачення проти високопосадовців, "суперечитиме зобов'язанню керівництва (України)", "може серйозно підірвати ефективність системи боротьби з корупцією" та "не відповідатиме програмі МВФ".

У зв'язку з цим місія Фонду просить прем'єра "допомогти втримати законодавчу базу у відповідності з політикою, передбаченою в меморандумі (з МВФ)".

лист мвф про набу
Європейська правда

Залиште свій коментар