Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МВС просить Інтерпол заборонити Росії політичне переслідування Яценюка

РФ подала запит на міжнародний розшук Яценюка за нібито "вбивство 30 російських бійців" у Чечні.

Міністерство внутрішніх справ України звернулося до Інтерполу з проханням взяти до уваги позицію України (викладену в заяві МВС) та заборонити інспіроване російською стороною політичне переслідування Арсенія Яценюка.

Заяву опубліковано на сайті МВС.

"Міністерство внутрішніх справ України отримало копію звернення правоохоронних органів РФ до Генерального секретаріату Інтерполу в Ліоні із запитом про оголошення Яценюка А.П. у міжнародний розшук з метою арешту та його подальшої екстрадиції до РФ. Водночас цей запит не є офіційним оголошенням Інтерполу Арсенія Яценюка у міжнародний розшук і підлягає вивченню на предмет відповідності Статуту та Правилам організації", — повідомили в МВС.

Так, у МВС пояснили, що російські судово-правоохоронні органи буцімто видали ордер на арешт Яценюка, і звинувачують його у так званій "участі в озброєній банді", "навмисному вбивстві двох або більше людей, скоєному за попередньою змовою групою осіб" та "замаху на навмисне вбивство двох або більше людей, скоєному за попередньою змовою групою осіб".

Також відзначають, що запит РФ до Інтерполу сформовано за ордером на арешт Яценюка, нібито виданим міським судом м. Єсентуки Ставропольського краю Російської Федерації 3 березня 2017 року. Російські слідчі буцімто підозрюють Яценюка в тому, що він вогнем з автомата Калашникова, нібито вбив 30 та поранив 13 російських військовослужбовців під час бойових дій у місті Грозний Чеченської республіки.

"Це, на думку російського слідства, сталося, коли Яценюк нібито був "членом озброєної банди "Мрія" і разом з нею "брав участь в атаках на російських військових на військові підрозділи Росії на території "Президентського палацу", площі "Мінутка", та залізничної станції "Грозний" в період від 31 грудня 1994 до 2 січня 1995 року", — зазначили в МВС.

У відповідь на дії РФ МВС України нагадало, що цьогоріч 20 квітня очільник відомства Арсен Аваков звернувся з офіційним листом до Генерального секретаря Інтерполу Юргена Штока.

"В листі міністра викладено загальновідомі, більш ніж переконливі факти та аргументи, що свідчать про очевидну безпідставність звинувачень на адресу громадянина України А. П. Яценюка. Зокрема, Арсен Аваков запевнив генсека Інтерполу в тому, що Яценюк ніколи не бував у Чечні, не брав участі у жодних збройних конфліктах, у вказаний російськими слідчими період проживав, навчався й працював за місцем свого народження на території України", — наголосили в МВС.

"Така оцінка дій Росії щодо Яценюка, наголошено в листі міністра, є офіційною публічною позицією держави України, зокрема, позицією Міністерства закордонних справ України та Міністерства юстиції України. Так, Мін'юст України офіційно звернувся до всіх демократичних країн та Європейського суду з прав людини з вимогою утриматися від визнання рішень, прийнятих російською владою і судами стосовно А.П. Яценюка", — пояснили в міністерстві.

Відповідно, у МВС сподіваються, що Інтерпол візьме "до уваги позицію України і заборонить використання можливостей та механізмів Інтерполу для інспірованого російською стороною політичного переслідування Яценюка".

Нагадаємо, у вересні 2015 року глава Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін заявив, що прем'єр України Арсеній Яценюк в середині 1990-х років воював проти Збройних сил РФ у складі карального загону в Чечні

А нещодавно суд РФ заочно заарештував колишньго прем'єр-міністра України і лідера партії "Народний фронт" Арсенія Яценюка. У Росії його звинувачують у "звірствах" під час війни в Чечні.

Рішення про арешт ухвалив Єссентукський міський суд Ставропольського краю РФ, узявши до уваги постанову слідчого Головного слідчого управління СКР по Північно-Кавказькому федеральному округу. У МЗС це рішення назвали абсурдом.

Відео Повна і схиблена маячня: Яценюк відреагував на свій заочний арешт у Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції