Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МЗС констатувало, що французький Сенат не достатньо розуміє порушення Росією міжнародного права

Відомство прокоментувало резолюцію сенаторів.

У МЗС України заявили, що взяли до уваги текст резолюції Сенату Франції щодо зняття санкцій проти РФ й розуміють його декларативний характер.

Про це йдеться у коментарі зовнішньополітичного відомства, оприлюдненого прес-службою.

Дипломати нагадали, що саме за брутальне порушення Статуту ООН та міжнародного права – незаконну анексію Криму та військову агресію проти України - міжнародна спільнота, у т.ч. ЄС, запровадила санкції проти Російської Федерації.

"Наголошуємо: запроваджені проти Росії міжнародні санкції стали наслідком дій проти суверенної держави та мають на меті повернути Російську Федерацію у міжнародно-правовий простір", - йдеться в заяві.

"Резолюція Сенату Франції із закликом до поступового пом'якшення санкцій свідчить про недостатнє усвідомлення сенаторами глибини порушення Росією міжнародного права. Росія продовжує бойові дії на Донбасі, внаслідок чого й далі гинуть громадяни України, і проводить репресивну політику в окупованому Криму, насамперед, щодо кримських татар та українців. Таким чином, наразі відсутні будь-які підстави для перегляду чи скасування запроваджених щодо цієї держави санкцій. Саме цю позицію нещодавно було підтверджено у підсумковій декларації лідерів країн "Великої Сімки" на саміті в Японії", - наголосили в українському МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві заявили, що розраховують на те, що Франція залишатиметься на позиціях міжнародного права та поваги до європейських цінностей і надалі підтримуватиме міжнародні зусилля з метою припинення агресії РФ щодо України.

Відео У Франції пропонують знімати санкції проти РФ за виконання мінських домовленостей

Раніше повідомлялося, що Сенат Франції ухвалив резолюцію з проханням до уряду країни поступово згорнути санкції, які були введені Європейським Союзом проти Росії. Документ не є обов'язковим для виконання уряду Франції, це рекомендація з боку Сенату країни.

Нагадаємо, 28 квітня нижня палата парламенту Франції – Національна асамблея – підтримала рекомендаційну резолюцію із закликом до уряду виступити за зняття економічних санкцій проти Росії. Вона не зобов'язує владу до конкретних дій.

Після цього український парламент закликав Сенат Франції засудити порушення Росією міжнародного права та сприяти тиску на неї. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції