Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Реакція світу на ухвалення антикорупційного суду: Німеччина та Венеціанська комісія вітають, МВФ чекає

Чекає остаточного тексту закону і Європейська Комісія.

У міністерстві закордонних справ  Німеччини привітали ухвалення Верховною Радою України закону про Вищий антикорупційний суд.

"Це важливий крок на шляху реформування країни та сигнал рішучості у боротьбі з корупцією. Тепер важливо, щоб суд міг швидко і ефективно розпочати свою роботу. Німеччина в цьому питанні на боці України та продовжуватиме супроводжувати та підтримувати процес реформ", - цитує прес-служба речницю МЗС у Берліні.

Венеціанська комісія також вітає ухвалення закону про антикорупційний суд. "З великим задоволенням і, я б навіть сказав, з великою радістю я дізнався про сьогоднішнє рішення Верховної Ради щодо затвердження закону про Вищий антикорупційний суд. Згідно з повідомленнями, прийнятий закон відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії", - заявив президент комісії Джанні Букіккіо.

Дякую Главі Венеціанської Комісії, щирому другу України Джанні Букіккіо за чесну позицію щодо Антикорупційного Суду в...

Опубліковано Петром Порошенком 7 червня 2018 р.

Утім Міжнародний валютний фонд, який називав створення антикорупційного суду однією з умов для подальшої співпраці з Україною, як і Світовий банк, поки не відреагували на прийняття закону. “Верховна Рада України схвалила сьогодні законопроект про Вищий антикорупційний суд, доповнивши цим новим засадничим компонентом антикорупційну стратегію влади України. Фахівці МВФ проведуть аналіз документу на предмет його відповідності домовленостям, досягнутим у контексті програми реформ, що підтримується МВФ”, - заявив постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман.

Чекає остаточного тексту закону і Європейська Комісія. "Ми очікуємо остаточного тексту закону, щоб вивчити його і проводимо консультації з іншими міжнародними партнерами, які беруть участь в оцінці законопроекту", - повідомив DW речник Євросоюзу.

На відсутність публічного доступу до остаточного тексту нового закону звертають увагу і в Києві. Керівник Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник повідомив: "Радіти поки рано, оскільки ніхто не бачив тексту цього закону. Знаємо, що в парламенті іноді тексти виходять зовсім не ті, за які голосувалось", - заявив він.

Нагадаємо, після двох років сперечань, 7 червня Верховна Рада України у другому читанні та в цілому ухвалила законопроект про Вищий антикорупційний суд. За таке рішення проголосували 315 депутатів за необхідних 226-ти.

ВідеоЗадоволені та щасливі: на ухвалення закону про Антикорупційний суд відреагувала Європа

Голова Венеційської комісії при Раді Європи Джанні Букіккіо привітав українців із цією подією і висловив втіху, що закон ухвалений у відповідності до рекомендацій Комісії. Позитивне голосування - на думку єврочиновника - свідчить, що Україна налаштована продовжувати реформи і боротися з корупцією. 

Задоволені та щасливі: на ухвалення закону про Антикорупційний суд відреагувала Європа

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції