Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МЗС України обурене черговими обшуками та затриманнями в окупованому Криму 

Репресії, незаконні затримання, примусові зникнення, викрадення, тортури стали звичною практикою російської окупаційної влади в Криму. 

МЗС України висловлює рішучий протест у зв'язку з черговою хвилею безпідставних обшуків та незаконних затримань громадян України російською окупаційною владою у м.Бахчисарай (АР Крим, Україна).

Про це йдеться на сайті міністерства закордонних справ. 

За результатами обшуків було незаконно затримано шестеро осіб, окрім того щонайменше дев’ять активістів були затримані лише за те, що прийшли підтримати співвітчизників та знаходились біля місць проведення обшуків.

ВідеоФСБ влаштувала полювання в Бахчисараї на активістів кримськотатарського руху

«Наступ окупантів проти тих, хто проти окупаційного режиму, зокрема кримськотатарських активістів та українців, вкотре свідчить про продовження Росією репресивної політики з метою викорінити будь-яке інакомислення та залякати населення Кримського півострова», - йдеться у повідомленні українських дипломатів. 

Цілеспрямовані обшуки в будинках мусульман свідчать про переслідування за релігійною ознакою.

Репресії, незаконні затримання, примусові зникнення, викрадення, тортури та інші порушення основоположних прав та свобод людини стали звичною практикою російської окупаційної влади в АР Крим та м. Севастополь. Росія продовжує зухвало та цинічно порушувати свої міжнародно-правові зобов’язання, резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27 березня 2014 року «Територіальна цілісність України» та 71/205 від 19 грудня 2016 року «Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)», наказ Міжнародного суду ООН щодо застосування запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

«Закликаємо міжнародне співтовариство активно виступити на захист прав та свобод мешканців Кримського півострова та змусити Росію припинити злочинну розправу над незгодними з окупацією», - резюмують українські дипломати. 

Як відомо, окупанти регулярно проводять обшуки і затримання кримських татар, незгодних з анексією півострова. Так, на початку жовтня вони вже приходили з обшуками, в результаті яких затримали чотирьох кримських татар.

Залиште свій коментар

Вибір редакції