Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МЗС РФ звинуватило владу України у "подвійній дискримінації" російської мови

Москва закликає Київ переглянути свою мовну політику.

Міністерство закордонних справ РФ звинуватило владу України у "подвійній дискримінації" російської мови. Так у відомстві відреагували на заяву міністерки освіти і науки України Ганни Новосад про те, що з 2020 року російськомовні школи в Україні переведуть на викладання українською мовою.

"Офіційний Київ продовжує взятий попередньою владою курс на тотальну і насильницьку українізацію країни. Більше того, російська мова як і раніше зазнає подвійної дискримінації, оскільки для шкіл з навчанням мовами нацменшин, які відносяться до мов Європейського союзу, перехід на українську мову відкладається до 2023 року", – йдеться в заяві МЗС РФ.

У Москві назвали таку політику "згубною" і закликали Київ "захищати європейські праволюдські цінності і переглянути свою мовну політику"

"Історія вчить, що такі дії до добра не приводять. Держава, побудована на придушенні національно-мовної ідентичності та порушенні прав людини, ніколи не буде міцною і стабільною", – заявило МЗС РФ.

У відомстві також звернулися до загальноєвропейських і міжнародних правозахисних організацій з проханням "дати чітку і принципову оцінку діям Києва".

Нагадаємо, такі зміни передбачені раніше ухваленим законом про освіту. Також від 16 липня цього року почав діяти закон, який визначає українську єдиною державною мовою в Україні.

Раніше повідомлялося, що міністерка освіти Ганна Новосад збирається продовжити реформу системи освіти, розпочату попередниками, а в її пріоритетах – дошкільне навчання та адаптація до світу, що швидко змінюється.

Відео Російську мову вилучили з переліку предметів для проведення ЗНО

Без російської. З переліку предметів для проведення ЗНО вилучили російську мову, повідомили у центрі оцінювання якості освіти. Пояснили просто - обсяг замовлення на відповідний тест був не високим. Решта предметів, з яких можна пройти тестування, а їх 11, лишилися.

Російську мову вилучили з переліку предметів для проведення ЗНО

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції