МЗС України надіслало РФ ноту через "гуманітарний конвой" на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У дипвідомстві вимагають від Росії дотримуватися міжнародного права, законодавства України і своїх міжнародних зобов’язань.

Міністерство закордонних справ України надіслало російському МЗС ноту протесту через вторгнення так званого “гуманітарного конвою” на Донбас.

Про це повідомили у пресслужбі МЗС України.

"7 листопада 2019 року російською стороною здійснено чергове незаконне переміщення на територію України через закриті українською стороною прикордонні пункти пропуску "Ізварине" та "Успенка" т.зв. "гуманітарного конвою" для жителів тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України у Донецькій та Луганській областях", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, російський вантаж було вкотре переміщено на територію України з порушенням норм і принципів міжнародного права, чинних двосторонніх угод, законодавства та раніше погоджених модальностей доставки гуманітарних вантажів, які серед іншого передбачають супровід легальних гуманітарних вантажів представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста.

"Не було здійснене передбачене законодавством України обов’язкове оформлення вантажу представниками прикордонних та митних органів України", - додали у МЗС.

Окрім цього у міністерстві вимагають від російської сторони під час організації "гуманітарних конвоїв", запланованих на 14 листопада, 21 листопада, 28 листопада, 5 грудня та 12 грудня 2019 року, "неухильно дотримуватися міжнародного права, законодавства України і своїх міжнародних зобов’язань".

Нагадаємо, 3 листопада в Золотому стартував другий етап розведення сил і засобів, тобто почалося розмінування територій та демонтаж фортифікаційних споруд.

Напередодні журналістам вперше продемонстрували ділянку, на якій відбулося розведення сторін. Згідно з Мінськими угодами, українські захисники відійшли в тил, а село Катеринівка виявилося в "сірій зоні". Тепер там патрулюють поліцейські, військові тим часом облаштовують нову лінію оборони, за кілометр від попередньої. Раніше також повідомляли, що в Золотому скасують "жовтий" режим, проте, як повідомили в штабі ООС, рівень безпеки залишиться таким по всій лінії розмежування.

Зазначимо, що в цей період всі жителі мають носити з собою документи, що посвідчують особу. Військовослужбовці та правоохоронці мають право перевіряти й в разі відсутності можуть затримати людину. Крім того, можуть перевіряти особисті речі, транспортні засоби, заходити в житлові приміщення і будівлі підприємств чи організацій.

Залиште свій коментар

Вибір редакції