МЗС України передало Росії ноту протесту через проведення "військових парадів" на окупованих територіях

МЗС України передало Росії ноту протесту через проведення "військових парадів" на окупованих територіях

Фото: Associated Press

У Москві 24 червня попри пандемію коронавірусу відбувся військовий парад до Дня перемоги, який у травні перенесли через COVID-19.

МЗС України передало ноту протесту Міністерству закордонних справ РФ у зв'язку з проведенням так званих "військових парадів" підрозділів ЧФ РФ в окупованому Криму, а також підрозділів російських збройних формувань у тимчасово непідконтрольних уряду України м. Донецьк та м. Луганськ.

Відповідна заява опублікована на сайті українського дипломатичного відомства.

"Розглядаємо проведення 24 червня 2020 року без узгодження з українською стороною так званих "парадів" підрозділів Чорноморського флоту Російської Федерації з нагоди відзначення 75-ї річниці Перемоги над нацизмом на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також збройних формувань Російської Федерації на тимчасово окупованих нею територіях України в Донецькій і Луганській областях як відверту зневагу російською стороною чинного законодавства України і норм міжнародного права", - йдеться у заяві.

МЗС України засудило залучення у так званому "параді" в анексованому Криму російською окупаційною адміністрацією неповнолітніх дітей. "Розцінюємо демонстрацію Російською Федерацією у ході так званих  "військових парадів" на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополь військової техніки як продовження Росією політики мілітаризації Криму, що становить серйозну загрозу європейській безпеці. Особливо цинічно виглядає залучення російською окупаційною адміністрацією у мілітаристських цілях неповнолітніх дітей", - наголошується у заяві.

Також зазначається, що Україна вимагає від Російської Федерації невідкладно вжити вичерпних заходів з деокупації частини суверенної території України, у тому числі вивести усі свої збройні формування, військову техніку та найманців. 

Нагадаємо, у Москві 24 червня попри чималу кількість хворих коронавірусом відбувся військовий парад до Дня перемоги, який у травні перенесли через COVID-19. Урочистий захід тривав понад годину, у ньому взяли участь 14 тисяч російських військових. Серед яких на параді помітили ветерана із буцімто орденом "Перемоги". На парад приїхали лідери Білорусі, Узбекистану, Боснії і Герцеговини, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, Сербії, та самопроголошених Південної Осетії і Абхазії. Але жоден з лідерів ЄС не прибув на парад до Москви.

Попри епідемію у Москві відбувся Парад перемоги - як це було

Попри епідемію у Москві відбувся Парад перемоги - як це було

Повʼязані теми:

Наступна публікація