МЗС України повідомило Росію про припинення договору про дружбу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У ноті детально виписані порушення РФ.

21 вересня МЗС України передало ноту Росії щодо непродовження Договору про дружбу, співробітництво і партнерство.

Про це заявив очільник Міністерства, йдеться у Twitter відомства.

"Це дуже важливий момент, оскільки у ноті дуже детально виписані порушення РФ усіх суттєвих положень Договору", - додав Клімкін.

Учора, 20 вересня, указ президента України Петра Порошенка, який припиняє дію Договору про дружбу, співробітництво і партнерство, набув чинності. Після цього Міністерство закордонних справ України мало повідомити Росії про бажання припинити дію цього договору. Тепер залишається внести на розгляд Порошенку проект закону про припинення дії угоди.

ВідеоПорошенко спеціальним указом призупинив дружбу між Україною та Росією

Документ підписали ще 1997 року - Леонід Кучма і Борис Єльцин - під час візиту останнього до Києва. Серед декларацій були обіцянки держав поважати територіальну цілісність одна одної, мирне врегулювання конфліктів. Договір подовжувався автоматично раз на десять років. Але не завадив Росії анексувати Крим і розв’язати війну на Сході України. 

Порошенко спеціальним указом призупинив дружбу між Україною та Росією

Раніше у РФ вже відреагували на рішення офіційного Києва розірвати угоду про дружбу. Російське МЗС висловило занепокоєння таким рішенням та зазначило, що українська влада демонструє готовність з легкістю руйнувати відносини між країнами. Окремо у відомстві згадали про "багатовікове спільне минуле, тісні духовні, культурні та родинні зв'язки між Україною та РФ".

Залиште свій коментар

Вибір редакції