МЗС України просить світ відреагувати на "расову дискримінацію" у Криму

Дипломати вважають, що дійсно захистити кримських татар можна тільки відновленням української влади на півострові.  

Міністерство закордонних справ України рішуче протестує проти рішення російського суду заборонити діяльність Междлісу кримськотатарського народу. Відповідну заяву поширила прес-служба дипломатичного відомства.

У документі рішення названо "відвертим блюзнірством російської окупаційної влади над правами та інтересами кримських татар". "Розглядаємо таке цинічне рішення як прояв расової дискримінації. Це прогнозований крок вищої судової інстанції Росії, який повністю узгоджується з нинішньою репресивною політикою Кремля, спрямованою на боротьбу з демократією і свободою та перетворення окупованого півострова у "сіру зону" терору і безправ'я", - наголосили українські дипломати.

У Москві та Петербурзі протестували проти заборони Меджлісу

Вони також підкреслюють, що дії окупантів цілеспрямовано та системно порушують права людини та обмежують свободи жителів Криму, а також знищують незалежні механізми їхнього гарантування та захисту. "Твердо знаємо, що саме незалежна і свідома громадянська позиція Меджлісу, його послідовна підтримка територіальної цілісності України та міжнародний авторитет зробили його об'єктом політичного переслідування з боку Російської Федерації. Оголошуючи його діяльність "поза законом", а також безпідставно переслідуючи активістів цього органу та представників кримськотатарського народу в цілому, Російська Федерація фактично діє методами сталінського режиму, кульмінацією злочинних дій якого стала масова депортація і знищення кримських татар у 1944 році", - йдеться в заяві МЗС.

Україна вимагає від РФ "скасування цього нікчемного за своєю суттю і юридичною природою рішення і повного припинення утисків кримськотатарської спільноти в Криму". Також держава закликає світову спільноту активізувати дії на захист прав людини в окупованому Криму. Всі дії агресора на окупованій території офіційний Київ обіцяє оскаржувати у міжнародних судах. "Україна переконана, що остаточно зупинити переслідування окупаційною владою кримських татар та вирішити інші проблеми, пов'язані з незаконною окупацією Криму, можна лише через його деокупацію, відновлення основ міжнародного правопорядку в регіоні, поваги до міжнародного права та дотримання прав людини", - підсумовують у міністерстві.

Раніше президент України Петро Порошенко назвав рішення Верховного суду Росії про заборону Меджлісу ксенофобським. Глава держави вважає, що людство може повторити трагічні помилки історії. А в міжнародній організації Freedom House вважають останні події довкола кримськотатарського представницького органу "пародією на правосуддя".

ВідеоВерховний суд РФ визнав законим заборону Меджлісу і визнання його екстремісткою організацію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: