Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МЗС України засудило арешти активістів у Криму, а Чубаров заявив про тортури з боку ФСБ

Російські силовики затримали двох активістів у Криму.

Офіційний Київ засудив обшуки та затримання кримських татар в окупованому Росією Криму. У Бахчисараї та на його околиці ще вранці 21 травня російські силовики в балаклавах прийшли до двох кримськотатарських активістів. Сервер Мустафаєв та Едем Смаїлов є координаторами організації "Кримська солідарність", яка, зокрема, стежить за дотриманням прав людей на захопленому Росією півострові.

На подвір'я Мустафаєва працівники ФСБ загнали автозак, а в будинку Смаїлова російські силовики заблокували трьох його дітей і не пускали до них маму. Про це йдеться в сюжеті ТСН. Тут же до будинків активістів почали приходити сусіди затриманих із вимогою пояснити причину обшуків. Російські силовики мовчки вивезли затриманих з їхніх осель.

Пізніше у ФСБ заявили, що активістів підозрюють в участі у організації "Хізб ут-Тахрір" - це релігійний рух, визнаний у всьому світі. Однак в Росії організацію називають терористичною.

У МЗС України затримання Мустафаєва та Смаїлова назвали незаконними.

"Затримання Мустафаєва та Смаїлова вкотре підтвердило, що російське антитерористичне законодавство широко застосовується в окупованому Криму для прикриття політичних репресій проти представників кримськотатарського народу. Закликаємо міжнародне співтовариство засудити цю ганебну практику, яка, поряд з російською підтримкою терористів на Донбасі, показує справжню ціну заявам Кремля про "російський внесок" у міжнародну боротьбу з тероризмом. Очікуємо від наших міжнародних партнерів посилення політико-дипломатичного тиску на державу-агресора з метою звільнення незаконно утримуваних Росією громадян України", - ідеться в заяві МЗС.

У відомстві також вимагають від Росії "негайно припинити політично вмотивоване переслідування представників кримськотатарського народу, звільнити Мустафаєва, Смаїлова та всіх інших незаконно утримуваних громадян України. Російська Федерація повинна у повному обсязі виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" від 27 березня 2014 року, "Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м.Севастополь (Україна)" від 19 грудня 2016 року і 19 грудня 2017 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації стосовно застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації".

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров затримання активістів назвав черговими репресіями та дискримінаціями, які РФ проводить проти кримськотатарського народу.

"В обох випадках обшуки завершились затриманням і транспортуванням до кримського управління ФСБ РФ. За повідомленнями адвокатів з Криму та окупаційних кримських ЗМІ, Серверу Мустафаєву та Едему Смаїлову інкримінується участь у діяльності терористичної організації, що передбачено сумнозвісною частиною 2 ст. 205.5 Карного Кодексу РФ", - зазначив Чубаров.

Він також згадав про те, що "сьогодні ж ФСБ РФ оголосила про "викриття" й іншої "екстремістської організації", ніби організованої кримськими татарами. За повідомленням Центру громадських зв’язків ФСБ Росії, Ерол Велієв, помічник народного депутата Мустафи Джемілєва, разом зі спільниками скоїв спробу підпалу будинку кримського колаборанта, колишнього муфтія Криму – Еміралі Аблаєва. На відео, що має, за задумом ФСБ РФ слугувати доказом, показаний харків’янин Олександр Стешенко, який 11 квітня цього року зник під час перетину адміністративної межі з окупованим Кримом. Як стало відомо пізніше, він був заарештований ФСБ. За нашою достовірною інформацією, він був підданий тортурам. У своєму оголошенні ФСБ підкреслює, що ця екстремістська організація "діяла за вказівками голови Меджлісу кримськотатарського народу".

Чубаров наголошує, що "як і у ситуації з бахчисарайськими активістами, так і в оголошенні про "розкриття" спроби підпалу, прослідковується головна характерна риса – окупаційна російська влада намагається прикрити репресії кримськотатарського народу ярликом "боротьби з тероризмом і екстремізмом".

"Арешт Сервера Мустафаєва, Едема Смаїлова поповнюють перелік ганебних переслідувань активістів, громадських журналістів, які послідовно стоять на захистів прав людини на окупованому півострові. Водночас намагання ФСБ РФ поєднати, не виключено, організований ними підпал будинка муфтія із Меджлісом кримськотатарського народу, поповнює перелік невдалих спроб спаплюжити Меджліс кримськотатарського народу", - наголосив Чубаров.

Він засуджує арешт активістів, закликає Україну та світ до жорсткої реакції щодо Росії задля недопущення переслідування громадських активістів в окупованому Криму.

"Меджліс кримськотатарського народу відкидає будь-які спроби звинуватити кримськотатарський народ і його представницький орган у насильницьких діях. Кримськотатарський національний рух завжди притримувався і притримується ненасильницьких методів боротьби за свої права. Російська Федерація, яка не виконує проміжне рішення Міжнародного Суду ООН щодо неперешкоджання діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, намагається сфабрикувати звинувачення Меджлісу в екстремізмі. Ми вимагаємо від Російської Федерації терміново відпустити на волю Сервера Мустафаєва, Едема Смаїлова, а також всіх в’язнів, що переслідуються російською окупаційною владою за політичними мотивами. Ми вимагаємо від Російської Федерації негайно припинити незаконну анексію Криму та звільнити окупований півострів", - заявив Чубаров.

ВідеоРосійські силовики проводять обшуки у двох активістів руху "Кримська солідарність"

Сервер Мустафаєв та Едем Смаїлов - координатори організації "Кримська солідарність". На подвір'я Мустафаєва працівники ФСБ загнали автозак, а в будинку Смаїлова російські силовики заблокували 3 його дітей і не пускали до них маму. Силовики мовчки вивезли затриманих з власних осель.

Російські силовики проводять обшуки у двох активістів руху "Кримська солідарність"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції