Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МЗС України відреагувало на бажання Польщі закрити кордони для "людей з антипольськими настроям"

У відомстві запевняють у позитивному ставленні українців до поляків.

Міністерство закордонних справ України запевняє, що більшість українців позитивно ставляться до Польщі і в Україні немає антипольських настроїв.

Так у відомстві відреагували на висловлювання міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського.

"Хотіли б наголосити, що в Україні немає антипольських настроїв, більшість українців абсолютно позитивно ставляться до Польщі, попри розбіжності в оцінках складного історичного минулого. В українському суспільстві є чітке розуміння необхідності подальшого зміцнення співпраці з Польщею як в інтересах двох народів, так і всієї Європи", - йдеться у коментарі МЗС України.

У Києві вважають, що підтвердженням позитивного ставлення до сусідньої країни є сотні тисяч українців, які зараз проживають в Польщі.

"Свого часу разом з Польщею ми досягли розуміння, що історичне примирення можливе за європейським християнським принципом "Прощаємо і просимо пробачення". Переконані, що ми маємо йти до примирення шляхом взаємного сприйняття один одного, а не нав’язування своєї точки зору", - заявляють у відомстві.

МЗС України зазначає, що Київ запропонував Варшаві втілити цей принцип на практиці шляхом підписання і реалізації відповідної дорожньої карти, проте відповіді не отримав.

"Україна є відкритою до співпраці, у тому числі, з історичної проблематики. Впевнені, що ми обопільно в цьому зацікавлені, розуміючи взаємну важливість українсько-польського стратегічного партнерства", - йдеться у коментарі.

Нагадаємо, трохи раніше глава Міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що влада країни хоче запустити процедуру, яка б унеможливила в'їзд через кордон людям, які сповідують антипольські погляди, зокрема підтримують ідеї СС Галичина та носять її мундири.

Залиште свій коментар

Вибір редакції