Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МЗС України вимагає скасування рішення Путіна про паспортизацію в ОРДЛО

Західних партнерів закликали посилити санкційний тиск на Росію.

Українські дипломати висловили рішучий протест проти рішення президента РФ Володимира Путіна розпочати видачу за спрощеною процедурою російських паспортів у тимчасово окупованих районах Донбасу. Заяву відповідного змісту поширило Міністерство зовнішніх справ України.

Рішення кремлівського господаря у Києві назвали "злочинним" і "провокативним". "Вважаємо цей документ юридично нікчемним та таким, що не змінить приналежність мешканців окупованих Росією територій Донбасу до українського громадянства", - наголосили у зовнішньополітичному відомстві.

"Росія, вчергове порушуючи державний суверенітет та територіальну цілісність України, зробила ще один свідомий крок, спрямований на руйнування Мінських домовленостей, стороною яких вона є. Подібні дії є грубим втручанням у внутрішні справи і продовженням російських спроб повзучої анексії українського Донбасу. Вони мають на меті дестабілізацію внутрішньополітичної ситуації в Україні у післявиборчій період, демонструють намір Росії продовжувати агресію, свідчать про відсутність зацікавленості у будь-якій деескалації", - наголошується у заяві.

Її автори також вважають, що "незаконна паспортизація громадян України є визнанням з боку Кремля самого факту російської окупації територій у Донецькій та Луганській областях України". "Це вчергове розвінчує ключову тезу російської пропаганди про "внутрішньоукраїнський конфлікт", - звертають увагу в МЗС.

"Нашу особливу стурбованість викликає той факт, що практика незаконної паспортизації на окупованих Росією територіях застосовувалася Кремлем в інших тривалих конфліктах як правовий та гуманітарний привід для подальшої агресії. У цьому зв’язку ми вимагаємо від кремлівського режиму скасувати це ганебне рішення, а міжнародне співтовариство закликаємо відреагувати посиленням політико-дипломатичного та санкційного тиску на державу-агресора", - зазначають автори документу.

ВідеоПутін підписав указ, що спрощує процедуру отримання документів РФ на окупованих нею територіях

Указ вже опубліковано на сайті Кремля. Отримати громадянство Росії за спрощеною процедурою, йдеться в указі, можуть люди, які постійно проживають на окупованих територіях Донбасу. Помічник президента Росії Владислав Сурков назвав це боргом перед російськомовними жителями ОРДЛО. З російськими паспортами, вважають у Кремлі, жителі ОРДЛО почуватимуть себе захищеними.    

Путін підписав указ, що спрощує процедуру отримання документів РФ на окупованих нею територіях

Залиште свій коментар

Вибір редакції