Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МЗС України вимагає від Росії негайно звільнити затримане біля Криму риболовецьке судно

У Києві вважають, що "затримання Росією риболовецького судна є узурпацією суверенних справ України відносно до цих акваторій".

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити затримане поблизу анексованого Криму українське риболовецьке судно "ЯМК 0041" та його екіпаж.

"Україна заявляє категоричний протест проти незаконного затримання Російською Федерацією українського риболовецького судна "ЯМК 0041" та його екіпажу поблизу Кримського узбережжя. Як чітко підкреслюється у резолюції ГА ООН 68/262 від 27 березня 2014 року, протиправна агресія Російської Федерації не змінює статус Криму як частини суверенної території України. Україна залишається прибережною державою відносно до акваторій, прилеглих до Криму, включаючи територіальне море, що простягається на 12 морських миль від його узбережжя", - ідеться в офіційній заяві МЗС України.

Затримання Росією українського риболовецького судна в Києві назвали "узурпацією суверенних справ України відносно до цих акваторій і становить порушення Конвенції ООН з морського права, а також звичаєвого міжнародного права. Україна вимагає невідкладно звільнити риболовецьке судно та його екіпаж".

Нагадаємо, так звані прикордонники окупованого Криму затримали судно, бо, мовляв, рибалки "незаконно добували камбалу у винятковій економічній зоні Росії". Згодом російська ФСБ звинуватила українців у знищенні понад 70 дельфінів в окупованому Криму.

Помічник голови Держприкордонслужби України Олег Слободян уточнив, що це судно перетнуло кордон України, не маючи на це відповідного дозволу.

"У цього судна був дозвіл на ловлю риби в межах 12 морських миль. Права виходу за цю межу в них не було. Тому відповідальність за те, що сталося через їхній вихід за внутрішні територіальні води, лежить винятково на капітані судна", - сказав Слободян.

Після повернення з капітаном судна і членами екіпажу проведуть відповідну бесіду.

ВідеоПрикордонна служба ФСБ затримала 5 українських рибалок з Очакова

Про це повідомило кримське окупаційне управління прикордонної служби, підпорядковане ФСБ. Українці рибалили неподалік кримського мису Тарханкут у Чорному морі. Ці води є виключною економічною зоною України. Натомість окупанти після анексії Криму вважають їх своїми. Рибалок затримали нібито за незаконний вилов камбали.

Прикордонна служба ФСБ затримала 5 українських рибалок з Очакова

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції