МЗС України висловило протест проти визнання Генпрокуратурою РФ "небажаною" діяльність Світового конгресу українців

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Неурядова організація українців зареєстрована в Канаді.

Міністерство закордонних справ України висловило протест проти того, що Генеральна прокуратура Росії визнала "небажаною" діяльність Світового конгресу українців (Канада).

"Таке рішення вкотре продемонструвало незмінність репресивної політики РФ, спрямованої на ліквідацію громадських організацій української меншини на території РФ. З іншого боку, не може не тішити той факт, що зареєстрована у Канаді неурядова організація українців "становить загрозу основам конституційного ладу та безпеки РФ". Світовий конгрес українців завжди буде загрозою для Кремля, хоча метою цієї організації є підтримка української ідентичності, реабілітація українських поранених військовослужбовців та цивільних осіб, що постраждали від російської збройної агресії проти України, здійснення просвітницьких програм та українського шкільництва за межами України, а також збереження національної пам’яті про жертви Голодомору в Україні у 1932-1933 роках", - ідеться в заяві МЗС.

У відомстві також зазначили, що "Україна готова вжити усіх кроків у відповідь на це ганебне рішення держави-агресора та закликає міжнародну спільноту розглядати це рішення Генеральної прокуратури РФ як чергове зухвале порушеня фундаментальних прав людини, у тому числі прав української меншини на території Росії, та посилити дипломатичний тиск на злочинний кремлівський режим".

Нагадаємо, 2 липня Зеленський прибув до Канади, де серед іншого проводив зустріч з керівництвом Світового конгресу українців та Конгресу українців Канади.

Залиште свій коментар

Вибір редакції