МЗС України закликало Польщу до конструктивного діалогу через "антибандерівський" закон

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Україна категорично виступає проти закликів до насильства чи розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

МЗС України висловило вдячність Польщі за підтримку у боротьбі з російським агресором, однак українці стурбовані змінами у законодавстві країни-сусіда та висловлюваннями деяких її політиків.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Зазначається, що Україна категорично виступає проти закликів до насильства чи розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

“Українське суспільство надзвичайно турбують контраверсійні зміни законодавства Польщі та маніпулятивна риторика деяких польських політиків і урядовців. Частина нашого суспільства емоційно реагує на націоналістичні марші в Польщі з відверто антиукраїнськими гаслами. Ми бачимо своїм завданням вирішення спірних моментів, а не посилення розбіжностей”, - йдеться у повідомленні.

У МЗС закликають до критичного, чесного і конструктивного діалогу, а не до практики постійних взаємних звинувачень.

“Ми маємо намагатися розуміти один одного, навість якщо ми у чомусь не згодні. Нещодавня спільна молитва у Павлокомі має стати добрим прикладом для такої ж спільної молитви у Сагрині, Гуті Пеняцькій, Павлівці і багатьох інших місцях пам’яті. Ми готові до продовження спільного примирення, якого, переконані, очікує переважна більшість українців і поляків!”, - додали у МЗС.

ВідеоПрезидент Польщі вкотре звинуватив українців у геноциді поляків

Анджей Дуда написав про це у листі, адресованому його співвітчизникам. Вони приїхали до Львівської області вшанувати пам’ять убитих поляків у лютому 1944 року у селі Гута Пеняцька. Дуда назвав ті події геноцидом, відповідальні за які начебто українські націоналісти.

Президент Польщі вкотре звинуватив українців у геноциді поляків

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Законопроект складається з двох частин. Згідно з першою, до відповідальності притягуватимуться усі, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом. У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, наприклад, "приписують польському народу або державі відповідальності або співучасті у злочинах, скоєних Третім рейхом".

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав цей закон.

Залиште свій коментар

Вибір редакції