МЗС України закликало Польщу до конструктивного діалогу через "антибандерівський" закон

Україна категорично виступає проти закликів до насильства чи розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

МЗС України висловило вдячність Польщі за підтримку у боротьбі з російським агресором, однак українці стурбовані змінами у законодавстві країни-сусіда та висловлюваннями деяких її політиків.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Зазначається, що Україна категорично виступає проти закликів до насильства чи розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

“Українське суспільство надзвичайно турбують контраверсійні зміни законодавства Польщі та маніпулятивна риторика деяких польських політиків і урядовців. Частина нашого суспільства емоційно реагує на націоналістичні марші в Польщі з відверто антиукраїнськими гаслами. Ми бачимо своїм завданням вирішення спірних моментів, а не посилення розбіжностей”, - йдеться у повідомленні.

У МЗС закликають до критичного, чесного і конструктивного діалогу, а не до практики постійних взаємних звинувачень.

“Ми маємо намагатися розуміти один одного, навість якщо ми у чомусь не згодні. Нещодавня спільна молитва у Павлокомі має стати добрим прикладом для такої ж спільної молитви у Сагрині, Гуті Пеняцькій, Павлівці і багатьох інших місцях пам’яті. Ми готові до продовження спільного примирення, якого, переконані, очікує переважна більшість українців і поляків!”, - додали у МЗС.

ВідеоПрезидент Польщі вкотре звинуватив українців у геноциді поляків

Анджей Дуда написав про це у листі, адресованому його співвітчизникам. Вони приїхали до Львівської області вшанувати пам’ять убитих поляків у лютому 1944 року у селі Гута Пеняцька. Дуда назвав ті події геноцидом, відповідальні за які начебто українські націоналісти.

Президент Польщі вкотре звинуватив українців у геноциді поляків

Нагадаємо, 26 січня Сейм Польщі ухвалив закон про зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Законопроект складається з двох частин. Згідно з першою, до відповідальності притягуватимуться усі, хто заперечує, підтримує або пропагує злочинні, на думку поляків, дії ОУН та УПА. Закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом. У другій групі змін йдеться про кримінальну відповідальність осіб, які очорнюють роль Польщі в Другій світовій війні, наприклад, "приписують польському народу або державі відповідальності або співучасті у злочинах, скоєних Третім рейхом".

6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав цей закон.

Залиште свій коментар