МЗС України засудило так звану "угоду" РФ з окупаційним режимом Сухумі про об'єднані війська

Україна ще раз закликала Росію вивести свої військові підрозділи з окупованих територій Грузії.

Міністерство закордонних справ України засуджує підписання президентом Російської Федерації Володимиром Путіном закону про ратифікацію так званої угоди з окупаційним режимом Сухумі про створення об'єднаної групи військ.

Про це інформує сайт МЗС.

На думку українських дипломатів, цим актом російська сторона має намір легітимізувати протиправне розміщення російських військових підрозділів та бойовиків, що тероризують населення Абхазії.

"При цьому, російська сторона грубо порушує свої міжнародні зобов'язання, зокрема за угодою про припинення вогню від 12 серпня 2008 року. Такі дії посилюють напругу в регіоні, стають на заваді планам з розвитку міжнародних транспортних та енергетичних коридорів, створюють умови для подальшого занепаду окупованих територій і спричиняють нові міграційні потоки", - йдеться в заяві.

Україна ще раз закликала Росію вивести свої військові підрозділи з окупованих територій Грузії, щоб забезпечити створення міжнародних і національних механізмів безпеки в Абхазії та Цхінвальському регіоні і відновити територіальну цілісність і суверенітет Грузії.

Нагадаємо, що раніше віце-президент США Джо Байден висловив негативну оцінку ратифікації в російській "Державній думі" так званого "договору" з невизнаною республікою Абхазія про створення об'єднаних збройних сил.

Нагадаємо, у січні 2016 року Міжнародний кримінальний суд почав розслідування справи про військові злочини під час російсько-грузинського збройного конфлікту в 2008 році. 

Відділ попереднього провадження дозволив прокуратурі почати розслідування злочинів, скоєних у грузинському районі Південна Осетія з 1 липня по 10 жовтня 2008 року.

У жовтні 2015 року прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі Фату Бенсуда звернулася  за дозволом розпочати розслідування можливих військових злочинів у російсько-грузинській війні 2008 року

Бенсуда мала свідчення, що "фактична влада Південної Осетії" вбила 113 етнічних грузинів під час насильницького виселення їх із самопроголошеної республіки. За даними прокурора, під час акції виселили близько 18,5 тисяч людей, зруйновано близько п'яти тисяч будинків.

Бенсуда також зазначила, що кураторами виселення та вбивств грузинів, ймовірно, були російські військовослужбовці. 

Як відомо, у 2008 році навколо збройного протистояння в Південній Осетії виник російсько-грузинській конфлікт. Росія вторглася до країни на підтримку сепаратистських формувань. Війська РФ піддали бомбардуванню грузинські міста, порти та військові об'єкти. Після окупації частини Грузії російськими військами та етнічних чисток грузинських сіл навколо Південної Осетії за участі міжнародних посередників було досягнуто припинення вогню. 

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: