МЗС відреагувало на заклик Дуди до Порошенка не призначати на посади людей з "антипольськими поглядами"

МЗС відреагувало на заклик Дуди до Порошенка не призначати на посади людей з "антипольськими поглядами"

Фото: Reuters

Президент Польщі вважає, що деякі українські високопосадовці мають такі погляди.

Президент Польщі Анджей Дуда закликав президента України Петра Порошенка та прем’єр-міністра Володимира Гройсмана не призначати на важливі посади людей, які проголошують "націоналістичні і антипольські погляди".

Про це Дуда заявив в інтерв’ю католицьким ЗМІ, передає Польське радіо.

Він стверджує, що в Україні на "дуже важливих посадах" є люди, які "практично мають відверто антипольські погляди". "Це неприйнятно", - сказав польський президент. Кого він мав на увазі, невідомо.

Міністерство закордонних справ України у відповідь на цю заяву запевнило, що "в проєвропейській політиці української влади немає політиків, які мали б антипольські настрої".

"Україна – це стратегічний партнер Польщі, і цей принцип лежить в основі нашої політики щодо Польщі та польського народу", - передає "Інтерфакс-Україна" слова речниці МЗС Мар’яни Беци.

Вона додала, що у МЗС налаштовані на конструктив, і не мають наміру політизувати історичне минуле українсько-польських відносин.

Нагадаємо, глава Міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що влада країни хоче запустити процедуру, яка б унеможливила в'їзд через кордон людям, які сповідують антипольські погляди, зокрема підтримують ідеї СС Галичина та носять її мундири. У відповідь на це Міністерство закордонних справ України запевнило, що більшість українців позитивно ставляться до Польщі і в Україні немає антипольських настроїв.

Повʼязані теми:

Наступна публікація