Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
МЗС закликало Угорщину не втручатися в українські вибори

Угорські політики на Закарпатті агітують за певних кандидатів.

Міністерство закордонних справ України висловило занепокоєння діями угорської влади, які, на думку відомства, мають ознаки втручання у внутрішньополітичне життя України.

Про це заявив т. в. о. міністра Єгор Божок на зустрічі із послом Угорщини в Україні Іштваном Ійдярто.

За словами очільника МЗС, Київ стурбований через нещодавню зустріч прем’єрміністра Угорщини Віктора Орбана з головою Товариства угорської культури Закарпаття, народним депутатом України від партії "Блок Петра Порошенка" Брензовичем у Будапешті, а також через низку візитів на Закарпаття угорських чиновників та їхні заклики голосувати за певних кандидатів на українських виборах до парламенту.

Окрім того, 15 липня Закарпаття відвідав глава Адміністрації прем'єра Угорщини Гергей Гуяш. Він відвідав регіон з неофіційним візитом для участі у публічному заході в Ужгородському районі, і при цьому користувався дипломатичним паспортом. Божок зазначив, що Гуяш приїхав на Закарпаття попри рекомендацію Києва цього не робити. "Вважаємо такі дії угорської сторони порушенням дипломатичних канонів та духу добросусідства. Українська сторона залишає за собою право на кроки для запобігання втручанню Угорщини у внутрішні справи України", – йдеться у повідомленні.

МЗС Україну "наполегливо рекомендує" угорській стороні до завершення виборів утриматись від подальших поїздок до Закарпаття та інших заходів, що можуть розцінюватись як агітація.

Нагадаємо, нещодавно до Міністерства закордонних справ України викликали посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто. Причина - заяви міністра закордонних справ Угорщини Петера Сійятро під час візиту до Канади. Там він сказав, що експрезидент Петро Порошенко проводив "антиугорську" політику. А ухвалені українські закони про освіту та мову, мовляв, порушують права угорської громади. 

ВідеоПрихована загроза: Угорщина виділила кошти на розвиток своїх культур на заході України

Угорський уряд призначив уповноваженого у справах західної України. Разом із ним виділили гроші, на розвиток угорської культури в України та реставрацію пам’яток. В МЗС України таку поведінку Угорщини назвали агресивною і вже заговорили про ризики, які на нас чекають у майбутньому.    

Прихована загроза: Угорщина виділила кошти на розвиток своїх культур на заході України

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції