МЗС зробило жорстку заяву щодо дій структур СНД, які блокують роботу України

РФ висунули низку вимог.

Україна виступає категорично проти головування в СНД Російської Федерації, яка грубо порушила норми міжнародного права, окупувавши Крим і Севастополь, а також здійснює збройну агресію на Сході України.

Про це йдеться у заяві МЗС України.

Відомство обурено позбавленням права участі у засіданні Ради глав держав СНД у вузькому складі глави делегації України Миколи Дорошенка та спробами Виконавчого комітету СНД блокувати його роботу на засіданні Ради глав держав СНД у розширеному складі, зокрема під час процедури підписання її підсумкових рішень.

"Українська сторона заявляє, що Росія не може головувати в СНД до повного відновлення Україною суверенітету над тимчасово окупованими територіями Автономної Республіки Крим і Севастополя; повного виконання Росією Мінських угод в частині виведення з окремих районів Донецької і Луганської областей України всіх незаконних збройних формувань, що управляються, контролюються і фінансуються з Москви, а також їхньої військової техніки й озброєння; звільнення всіх заручників і незаконно утримуваних громадян України; відновлення конституційного ладу і правопорядку на всій території Донецької та Луганської областей України; відновлення контролю Уряду України над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону", - йдеться у заяві.

Дипломати також наполягають на нелегітимності та нікчемності спроб переписати населення півострова в 2020 році, адже воно залишається населенням України.

Крім того, Виконавчому комітету СНД з приводу згаданого інциденту надіслано офіційну ноту, у якій заявлено рішучий протест у зв'язку з блокуванням роботи України на засіданні, а також висловлено вимогу щодо надання невідкладних офіційних роз'яснень та вжиття вичерпних заходів з метою унеможливлення подібних провокацій у майбутньому.

Нагадаємо, Посол України в Киргизстані Микола Дорошенко на засіданні ради глав держав-учасників СНД в Бішкеку вказав на незаконність анексії Криму у присутності президента Росії Путіна, чим викликав різку реакцію російського лідера. Заява викликала невдоволення в російського президента. Володимир Путін заявив, що Крим РФ не анексовувала. Ніхто з лідерів країн-учасниць СНД не заперечив йому.

Залиште свій коментар

Наступна публікація