На нараді в президента затвердили п'ять сценаріїв реінтеграції окупованого Донбасу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Влада обговорила питання щодо майбутньої зустрічі в "нормандському форматі".

Українська влада має п'ять сценаріїв реінтеграції тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Їх затвердили під час координаційної наради в рамках підготовки до зустрічі у "нормандському форматі", що відбулася в Офісі президента.

"Володимир Зеленський чітко окреслив позицію щодо неприпустимості розв'язання проблеми окупованих територій військовим шляхом і необхідності досягнення миру на сході України політико-дипломатичними методами. Секретар РНБО Олексій Данілов висловив упевненість, що за підтримки міжнародних партнерів Україна зможе повернути тимчасово окуповані території та припинити воєнні дії", - повідомила пресслужба глави держави.

Найближчим часом головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак має відвідати територію проведення операції Об’єднаних сил. Таке доручення президента. Мета поїздки пов'язана із обговоренням та вивченням деталей сценаріїв реінтеграції окупованого Донбасу. Що саме передбачають ці сценарії – тримають у секреті.

Перед зустріччю у "нормандському форматі", що запланована на 9 грудня в Парижі, має відбутися засідання РНБО під головуванням президента України.

Нагадаємо, раніше стало відомо, коли відбудеться зустріч у "нормандському форматі", дату 9 грудня підтвердили всі сторони.

Як повідомлялося, у Мінську на переговорах учасників Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі було знято усі перешкоди на шляху до зустрічі лідерів країн "нормандського формату".

"Розведення сил та засобів в районі н.п. Золоте, Петрівське та Станиця Луганська стало останніми кроками в цьому напрямку", - зазначила прес-секретар представника України у ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер. 

16 вересня президент України Володимир Зеленський назвав основні три питання, які будуть обговорюватися на саміті – звільнення полонених за принципом "всіх на всіх", розведення військ по всій лінії фронту, а також умови проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

ТСН.ua розповідає деталі кожного із цих пунктів та можливі перспективи цих домовленостей.

Відео Україна має чітку позицію і готова до жорсткої розмови під час переговорів у "нормандському форматі"

Конкретний план із чіткими строками закінчення війни та повернення українських територій - такий план-максимум на переговори у "нормандському форматі" повідомив Андрій Єрмак. Мінімум, на що розраховують в Парижі, - домовитися про припинення вогню та обмін полоненими. Самі ж списки на обмін ще формують.  

Україна має чітку позицію і готова до жорсткої розмови під час переговорів у "нормандському форматі"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції