На Одещині депутати райради збираються масово складати мандати

У регіоні може виникнути необхідність у проведенні позачергових виборів.

Депутати Іванівського району Одеської області готуються скласти мандати, якщо їх не виключать з переліку суб'єктів декларування, адже вони не можуть заповнити декларації.

Про це йдеться у проекті звернення депутатів, винесеному на сесію райради, до президента України, Кабміну і Верховної Ради, в якому вони просять виключити з переліку суб'єктів декларування депутатів сільських, селищних рад та рад об'єднаних громад, пише "Інтерфакс-Україна".

"Більшість депутатів сільських, селищних рад та рад об'єднаних громад не мають можливості вчасно подати або взагалі заповнити електронну декларацію, бо процедура заповнення вимагає не тільки технічного оснащення, а й істотних фінансових витрат", - йдеться у зверненні.

Як зазначається, депутати не мають доступу до інтернет-мережі і необхідної комп'ютерної техніки, тому заповнення декларацій для них є просто нереальним завданням.

"Через значні технічні труднощі щодо заповнення електронних декларацій можливе виникнення ситуації з масовим складенням повноважень депутатами місцевих рад та проведенням позачергових виборів", - додали одеські депутати.

Нагадаємо, 27 березня Президент України Петро Порошенко підписав зміни закону про електронне декларування.

Згідно з новими правками, представники громадських об'єднань зобов'язані подавати звітність про свої доходи, натомість військовослужбовці від такої необхідності мають звільнятись.

Напередодні дедлайну 1 квітня, коли мають бути зареєстровані всі електронні декларації посадовців, система снову дала збій.  

Під засідання КМУ премєр-міністр Володимир Гройсман закликав главу НАЗК Наталію Корчак та інших членів Агентства звільнитися. Своєю чергою Корчак заявила, що не збирається йти у відставку.

Залиште свій коментар