На Одещині викрили мережу підкупу виборців на користь чинного нардепа. Списки – вже в поліції

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Один голос "коштував" від тисячі до півтори тисячі гривень.

Правоохоронці викрили на Одещині мережу з понад 20 людей, які займалися підкупом виборців на користь чинного нардепа, члена депутатської групи "Партія "Відродження" і члена парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Віталія Барвіненка.

"За кожен голос у разі надання фотодоказу виборцям пропонували від тисячі до півтори тисячі гривень. Учасникам мережі і самому депутату вручені повістки", - повідомляє пресслужба Національної поліції.

Підкуп виборців здійснювали на території міста Білгород-Дністровський, а також Білгород-Дністровського, Татарбунарського та частини Кілійського районів на Одещині. Це – 141-й виборчий округ.

"Один з чинних народних депутатів, який має багатий політичний досвід, організував "сітку" для підкупу виборців. До "роботи" він залучив агітаторів, які пропонували майбутнім виборцям від тисячі до півтори тисячі гривень за голос. В день виборів громадянам необхідно було сфотографувати бюлетень у кабінці для таємного голосування з відміткою про голосування за Барвіненка і фото викласти в меседжер", – зазначив заступник начальника Головного слідчого управління Нацполіції Максим Цуцкірідзе.

підкуп виборців за Барвіненка
Національна поліція України

"У "сітці" з підкупу виборців були задіяні понад 20 осіб. Вони відповідали за певний напрямок роботи: проведення агітаційної роботи, формування списків голосуючих, розподіл коштів за виборчий голос, а також контроль за іншими учасниками "сітки" тощо. На даний час всі особи, причетні до скоєння злочину, встановлені", – повідомив начальник управління Департаменту захисту економіки Нацполіції Олександр Околіт.

Він додав, що формували списки громадян, з якими домовилися про голосування за певного кандидата у нардепи, голови сільських рад та особи, які користуються авторитетом серед місцевого населення.

Під час обшуків поліцейські вилучили списки з прізвищами громадян, які "продали" свій голос, списки із зазначенням сум, які виділялися на цю схему з підкупу виборців. Також вилучено телефони з перепискою між учасниками злочинної групи, ноутбуки, в яких були списки "куплених" виборців, їхні дані тощо.

Слідчі розпочали кримінальне провадження за ст.160 (підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу України. Під час обшуків правоохоронці вручили повістки всім фігурантам, зокрема, і кандидату у народні депутати. Найближчим часом їм буде оголошено підозри.

Нагадаємо, торік народний депутат України Мустафа Найєм заявив, що нардепом, який планував очолити сепаратистське угруповання "Народна рада Бессарабії" у 2015 році, є член парламентської групи "Відродження" Віталій Барвіненко.

Залиште свій коментар

Вибір редакції