На Одещині затримали теплохід під прапором Белізу, що відвідував окупований Крим

Судно змінило прапор та назву, намагаючись заплутати правоохоронні органи.

Українські прикордонники зупинили в водах річки Дунай теплохід San Porfyrios під прапором Белізу, який заходив до закритих портів анексованого Криму.

Про це повідомили у прес-службі відомства.

"Теплохід "SAN PORFYRIOS" (прапор Беліз) був зупинений прикордонниками Одеського загону морської охорони Держприкордонслужби в українських водах річки Дунай під час прямування з Румунії до Греції", - йдеться у повідомленні.

Як розповіли прикордонники, нещодавно вони виявили факти порушення заборони на заходження до закритих портів окупованого Криму ще одного іноземного судна закордонного прямування.

"Незважаючи на те, що судно змінило прапор та назву, намагаючись заплутати правоохоронні ограни, прикордонники ретельно відстежували шлях судна за унікальним ідентифікатором судна (IMO), який лишається пов'язаним із корпусом судна протягом всього часу його існування, незалежно від зміни назви, прапору чи судновласника", - наголосили у ДПСУ.

За попередніми даними, судно під назвою Sava Lake під прапором Панами та тим самим ІМО, що несе на борту San Porfyrios, протягом 2014-2015 років неодноразово заходило до тимчасово закритих портів Автономної Республіки Крим.

Під час огляду судна морські охоронці виявили архівну документацію, згідно з якою теплохід неодноразово заходив до закритих портів Криму.

"На той час судном керував інший капітан, а екіпаж неодноразово змінювався. Проте один з помічників капітана двічі був у портах АР Крим на цьому судні, а тому є порушником законодавства про ТОТУ (тимчасово окуповані території України - прим.ред.)", - уточнили прикордонники.

Наразі всі факти виявлених правопорушень зафіксовано, зібрані копії підтверджувальних документів, для правової оцінки вони будуть передані до прокуратури.

Помічнику капітана, який порушував законодавство про ТОТУ, винесено заборону в'їзду в Україну на 3 роки.

Нагадаємо, 30 листопада 2016 поблизу порту Рені Державною прикордонною службою України в рамках спільної операції з військовою прокуратурою Південного регіону України було затримано танзанійське судно Sky Moon. Щоб затримати корабель, прикордонникам довелось здійснювати складні тактичні маневри. Зазначимо, що під час обшуків прикордонники знайшли на борту всю документацію, яка свідчить про порушення міжнародного закону.

15 березня рішенням Малиновського районного суду Одеси капітана іноземного судна Sky Moon було визнано винним у переміщенні поза українського митного кордону з території Криму 3 тис. тонн технічної соди. Таким чином в дохід держави має бути конфісковано предмет контрабанди вартістю 18,5 млн грн. Також ухвалено рішення конфіскувати транспортний засіб, яким було вчинено правопорушення.

Залиште свій коментар