На PR-кампанію за звільнення Тимошенко з в'язниці було витрачено півмільйона євро - Der Spiegel

Лобістів у Німеччині знайшов її тодішній соратник Арсен Аваков.

У грудні 2011 року у Німеччині було запущено PR-кампанію, яка мала на меті допомогти визволити лідера ВО "Батьківщина" Юлію Тимошенко з в'язниці до виборів у жовтні 2012 року.

Про це йдеться у матеріалі німецького тижневика Der Spiegel, оприлюдненому в суботу, 19 грудня, передає Deutsche Welle.

Видання зазначає, що кампанію запустила берлінська лобістська фірма German PR and consulting group (GPRC), контакти з якою встановив тодішній соратник Тимошенко і теперішній голова МВС Арсен Аваков.

20 грудня 2011 фірма Investor Italia, яка, за інформацією Der Spiegel, тривалий час належала Арсену Авакову, переказала 250 тисяч євро на рахунок у німецькому Commerzbank, ще 250 тисяч, за договором, мали надійти пізніше. Отримувачем коштів була лобістська фірма GPRC — її очолюють Константін Пановко та Ігор Побережський.

Також зголосився допомогти останній очільник уряду НДР Лотар де Мезьєр. Він діяв з "санкції" федерального уряду, літав у Київ та вів переговори про долю Тимошенко із тодішнім заступником генпрокурора Ренатом Кузьміним.

Де Мезьєр допоміг встановити контакт з берлінською клінікою Charite, лікарі якої їздили в Харків та констатували, що Юлія Тимошенко "серйозно хвора".

Обличчям кампанії стала донька екс-прем'єра Євгенія Тимошенко, яка повинна була персоніфікувати "гуманітарні та емоційні аспекти", а також викликати в ЗМІ співчуття. 12 грудня 2011 року вона дала інтерв'ю німецькому виданню Bild, яке вийшло під заголовком: "Моя мама помре, якщо їй ніхто не допоможе!". Після цього інтерв'ю, яке було оцінене як "великий успіх", Тимошенко виступила на телебаченні, а згодом з нею зустрілася канцлерка Анґела Меркель.

У березні 2012 року організатори кампанії констатували її успіх, оскільки питання звільнення Юлії Тимошенко ставилося на всіх переговорах між Києвом та ЄС. Весною того року Тимошенко оголосила голодування, президент Німеччини Йоахім Ґаук скасував візит до Києва, а Анґела Меркель натякнула, що не поїде на Євро-2012, якщо Тимошенко залишатиметься у в'язниці.

Утім, домогтися звільнення Тимошенко до виборів 2012 року все ж не вдалося, однак європейські політики висували його в якості умови щодо підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Але у листопаді 2013 року Віктор Янукович відмовився від підписання угоди.

Берлін заперечує вплив лобістів

Речник німецького уряду заперечив Der Spiegel вплив лобістської фірми GPRC та Лотара де Мезьєра на політику федерального уряду щодо України та на дії Берліна "у випадку тоді ув'язненої Юлії Тимошенко". Юлія Тимошенко та Арсен Аваков не відповіли на запити видання.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: