На президентських виборах у Португалії переміг колишній редактор газети

Він має вчене звання професора права.

На президентських виборах у Португалії в першому турі переміг правоцентристський кандидат Марсело Ребело ді Соуза.

За результатами підрахунку 98 відсотків голосів ді Соуза отримав 52,4 відсотка голосів, що забезпечує йому перемогу в першому турі.

67-річний ді Соуза працював редактором газети, політичним оглядачем, згодом став членом уряду, засідав у Європарламенті. Він має вчене звання професора права.

Ді Соуза в березні змінить нинішнього президента Португалії Анібала Каваку Сілву, який провів на цій посаді два п'ятирічні терміни.

За законом це є максимально допустимим періодом. Пост президента у Португалії є, по суті, церемоніальним. Президент у Португалії не володіє виконавчою владою, але в умовах кризи може розпустити парламент.

Нинішній уряд було утворено соціалістами, які набрали на парламентських виборах відносно менше голосів, ніж їхні суперники соціал-демократи. Праві, однак, не змогли сформувати свій уряд, після чого були відправлені у відставку. Новий кабінет був сформований за підтримки союзників соціалістів — компартії і лівого блоку.

Нагадаємо, що у 2014 році Португалія оголосила про завершення страшної кризи.

Стоот відзначити, що в травні 2011 року Португалія домовилася з Євросоюзом і МВФ про екстрену програму допомогу вартістю 78 млрд євро (понад 106 млрд доларів) за умовою, що країна буде проводити заходи жорсткої економії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: