На проросійські мітинги у Луганську "добро" давав Єфремов, а фінансування - бізнес-еліта

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
На проросійські мітинги у Луганську "добро" давав Єфремов, а фінансування - бізнес-еліта

Журналістське розслідування: хто налаштовує українців один проти одного / ТСН.ua

У Донецьку з'явилися російські скінхеди, фашисти і російська література від депутата Держдуми, якою "годують" українців.

На Сході України місцева політична та бізнес-еліта виступила проти київської влади, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

В уявленні жителів Донецька та Луганська прибічники цілісності України та учасники Євромайдану - це вороги. І зробила їх такими пропаганда та, зокрема, місцеве телебачення.

Так, у Луганську медіа керує похресник і права рука Олександра Єфремова - Радіон Мірошник. І те, що він робить в ефірі, назвати інакше, ніж підривна діяльність, дуже важко.

З'ясовуючи, хто продукує підрив суверенітету країни - ідейні сепаратисти чи маріонетки місцевої влади та Росії - журналісти виявили приховану структуру.

"За штурм облдержадміністрації давали по $ 500. Саме кістяку ударної бригади. Безумовно тут були росіяни. Вони були на початку березня. Це були скінхеди, фашисти, яких у нас у Донецьку ніколи не було. Зокрема була помічена низка відомих росіян тут. Зокрема, лідер неофашистської організації "Щит Москви" Андер Худяков", - розповів громадський активіст Денис Казанцев.

Ярема повідомив про низку запланованих проросійських мітингів

Ярема повідомив про низку запланованих проросійських мітингів

Російські гастролери у містах Східної України грають роль підбурювачів. Їх звозить місцева влада.

"Навіть мої журналісти стикалися з тим, що запитали у молодої людини, котра година, він назвав їм час московський на дві години вперед", - повідомив журналіст Сергій Гармаш, зазначивши, що росіяни "сильно не соромляться" і "впевнено себе почувають" в Україні.

Тут постає питання: хто фінансує та підбурює десятки маргінальних проросійських груп? Так, окрім російського впливу, журналісти зіткнулися з п'ятою колоною у вигляді місцевої влади та бізнес-еліти, які ведуть свою гру з Києвом.

"П'ята колона - це керівництво міст Донецької області, це та бізнес-, економічна, політична еліта. Вони показують, що вони керують цим процесом або що вони знаходяться під їх контролем. І якщо їх не чіпати, то це і далі може залишатися під контролем провладних еліт", - зауважив керівник Донецького комітету виборців України Сергій Ткаченко.

Наступне питання: хто стоїть за стіною пропаганди в Луганську та Донецьку? Адже серед населення спостерігається повне нерозуміння ситуації в країні. Людей на сепаратистських мітингах "годують" російською літературою від депутата російської Держдуми Євгена Федорова.

Зокрема, у Луганську працює ціла команда на чолі з російським іміджмейкером, і пропаганда ллється рікою.

При цьому всі ниточки тягнуться до депутата від Партії регіонів Олександра Єфремова.

"Щодо Луганська я знаю, що приїжджали ці люди централізовано, займався організацією... в Луганську взагалі нічого не відбувається без відома Олександра Єфремова. Всі люди, починаючи від мера і закінчуючи головою облради Луганської - всі підкоряються Єфремову. Строго, це його люди", - зазначив Казанцев.

Журналісти ТСН.Тижня провели вкрай непросте розслідування, аби зрозуміти, що і хто ховається за ідеєю федералізму в східних областях. У своїй роботі вони зіткнулися з налагодженою машиною із підбурювання людей, виявили несподіваних персонажів Української політики, які маскувалися в донецьких готелях під чужими іменами, та дізналися про їхні змови і плани.

Дізнайтеся про серйозні викриття наступної неділі у випуску ТСН.Тиждень.

Кореспондент ТСН Сергій Гальченко

Наступна публікація