На саміті Україна – ЄС Шульц назвав причини зволікання з безвізом, а Туск заговорив українською

Саміт наступного року обіцяє бути ще складнішим, бо в ФРН і Франції до влади можуть прийти проросійські політики.

18-й саміт Україна – ЄС приніс практичних рішень навіть менше, аніж очікували, бо напередодні у Єврокомісії повідомляли, що буде підписано чотири документи, а підписали лише два. Один із них – рамковий меморандум про співпрацю у галузі енергетики, який лише мають наповнити практичними кроками наступного року, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Друге рішення – це фінансова допомога Україні у боротьбі із корупцією. На це ЄС спрямує грант у 16,5 млн євро, котрі отримають НАБУ, НАЗК, антикорупційна прокуратура та громадські організації і журналісти, які роблять антикорупційні розслідування. Питання про виділення 104 млн євро на реформу держслужби, а отже й підняття зарплат чиновникам та проведення для них тренінгів із підвищення кваліфікації, буде остаточно погоджене згодом. За нез'ясованих причин неготовою виявилася і угода про співпрацю української поліції з європолом.

ВідеоРішень менше, ніж очікували: у Брюсселі завершився 18-й саміт Україна-ЄС

Намітився прогрес у виділенні Україні макрофінансової допомоги від ЄС у суммі 600 мільйонів євро – це кредит під невеликий відсоток. Київ не виконав одну з умов – зняття заборони на еспорт лісу-кругляку. Представники України пообіцяли це виправити. Питання про надання безвізового режиму, котре мало б стати головним і заради якого кілька разів відкладали саміт, на офіційному порядку денному не стояло. Воно відкладене на невизначений термін, бо ЄС працює над загальним механізмом призупинення безвізу. Голова Європарламенту Мартін Шульц каже, що інформація про те, ніби Франція та Німеччина не готові ухвалювати серйозні рішення до виборів усередині цих країн, правдива лише частково. Бо сумніви є і в інших – наприклад, Італії та Угорщини. "Я залишаюсь впевненим, що незважаючи на труднощі і розбіжності, які можуть існувати між деякими державами-членами Європарламету, ми зможемо надати безвізовий режим Україні до кінця року", - підсолодив цю інформацію президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

Президент України, попри скромні офіційні підсумки, назвав цей саміт унікальним. "Зазвичай складні питання ставились Україні щодо виконання зобов'язань. Можу наголосити, що на сьогоднішній день під час саміту нам не було задано жодного питання, бо Україна чітко і в повному обсязі виконала взяті на себе зобов'язання. І це перший саміт, на якому не нам ставлять питання, а ми, українська делегація", - заявив Петро Порошенко. Невдовзі президент Європейської ради Дональд Туск попросив півголосом у нього не сміятися. Бо у підсумковій промові надумав здивувати всіх і заговорити українською мовою. "Дорогі українські друзі! Я глибоко вражений терпінням та рішучістю українського народу у його боротьбі за збереження територіальної цілісності та суверенітету. Ви є унікальним прикладом мужності, гідності, практичності та розуму. Я знаю, що ви заслуговуєте на більше, також від нас, від Європи. У вас тут є багато друзів, і я можу вам обіцяти, що ми не залишимо вас", - наголосив Туск.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: