На сайт Мюнхенського безпекового форуму повернули скандальний план про завершення війни в Україні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

МЗС України засудило цей план.

На сайті Мюнхенського безпекового форуму знову розміщений скандальний план, який передбачає кроки щодо завершення війни на Донбасі. Цей документ створювали міжнародні організації у співпраці з Росією. Згадок про російську агресію там уникають. Натомість пропонують Україні відновити співпрацю з РФ без повернення Криму.

"Напередодні Мюнхенської безпекової конференції 2020 року Євроатлантична група лідерів безпеки наголошує на необхідності політичного вирішення збройного конфлікту на Донбасі України. У спільній заяві група пропонує "Дванадцять кроків до більшої безпеки в Україні та євроатлантичному регіоні". Серед підписантів - голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер", - ідеться в повідомленні до плану.

Раніше МЗС України засудило цей документ і заявило, що текст не відповідає офіційній позиції держави, ідеться в сюжеті ТСН. Організатори згодом визнали, що на сайті документ опинився випадково і текст звідти прибрали. Тепер він знову там, розміщення датоване 14 лютого.

Цей документ, по суті, має на меті відновлення співпраці Заходу з Росією без деокупації Криму та без виконання вимог України щодо Донбасу. Він пропонує, зокрема, поступове зняття санкцій з Росії, зближення між РФ із Євросоюзом. Також планом пропонується запуск всеукраїнського загальнонаціонального діалогу щодо визначення нової ідентичності України, який врахує погляд сусідів України, включаючи Росію. Про це пише "Європейська правда".

У документі зазначається, що в його розробці брали участь троє українських експертів: Василь Філіпчук, Олександр Чалий та Олексій Семеній. Всі троє відомі в експертній спільноті як ті, хто тяжіє до співпраці з РФ та до врахування інтересів Росії.

У США вже назвали неприйнятним "мюнхенський план".

Нагадаємо, під час другого дня конференції в Мюнхені своє слово сказали Зеленський, Макрон і Помпео. Детально читайте на ТСН.ua за цим посиланням.

Відео Без повернення Криму: у Мюнхені поширили скандальний план припинення війни в Україні

Мюнхенський план щодо України. Скандалом почався найбільший неформальний форум у сфері безпеки. У день відкриття 56-ї конференції з питань безпеки там поширили план припинення війни в Україні. Документ створювали міжнародні організації у співпраці з Росією. Згадок про російську агресію там уникають. Натомість пропонують Україні відновити співпрацю з Росією без повернення Криму. Більше - у розділі Політика

Без повернення Криму: у Мюнхені поширили скандальний план припинення війни в Україні

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції