Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На соборі підтвердили право Вселенського патріархату надавати автокефалію без згоди інших церков

У Стамбулі обговорюють можливість надання автокефалії українській православній церкві.

Вселенський патріархат може надавати автокефалію будь-якій церкві, яка про це просить, без згоди інших церков.

До такого рішення 2 вересня дійшли учасники Архієрейського собору Константинопольської церкви, який відбувається у Стамбулі, передає Громадське.

Обговорюючи відповідне питання, єпископи вирішили: "Так, Константинопольський патріархат може надавати автокефалію без будь-яких узгоджень".

Окрім того, на відкритті Архієрейського собору Вселенський патріарх Варфоломій прочитав доповідь, у якій докладно перелічив приклади московського самоуправства щодо Київської митрополії, починаючи з XV століття.

"Москва впродовж багатьох століть розпоряджалася Київською митрополією, православною церквою в Україні, без відома Константинополя", - заявив голова Константинопольської церкви.

ВідеоПатріарх Кирило не зміг вмовити Патріарха Варфоломія не давати українській церкві автокефалію

Головним питанням зустрічі була Україна та автокефалія української церкви. Патріарх Варфоломій повідомив патріарху Кирилу, що він вже ухвалив рішення щодо автокефалії і не змінюватиме його, а рухатиметься надалі до його імплементації. Партіарх Кирило приїхав переконувати вселенського патріарха Варфоломія не давати українській церкві автокефалію, тобто не визнавати єдиної незалежної від Москви церкви. 

Патріарх Кирило не зміг вмовити Патріарха Варфоломія не давати українській церкві автокефалію

Нагадаємо, Московський патріарх Кирило прибув до Стамбула до резиденції константинопольського патріарха Варфоломія. Вселенський Патріарх Варфоломій І наголосив на важливості діалогу між представниками духовенства для вирішення важливих питань. Своєю чергою Кирило у зверненні занурився у спогади, вказавши, що церковники завжди знаходили спільну мову. 

Раніше під час промови на параді до Дня Незалежності президент України Петро Порошенко розкритикував російську церкву, яка "освячує гібридну війну Путіна проти України, яка день і ніч молиться за російську владу і за військо - теж російське". Президент наголосив на необхідності Помісної православної церкви задля єдності України. У російській церкві українського президента назвали "зухвалим політиком, який намагається втримати владу", а церкву – непохитною порівняно зі швидкоплинністю влади.

ЗМІ писали, що Константинополь нібито готовий надати автокефалію українській церкві. Публічно про рішення ще не заявляли, але представники Російської православної церкви кажуть, що Варфоломій поставив до відома інші помісні православні церкви.

Залиште свій коментар

Вибір редакції