Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рада у першому читанні підтримала реінтеграцію Донбасу

Із документа вилучили згадку про Мінські домовленості.

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроект про реінтеграцію Донбасу.

За законопроект №7163 "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях" проголосували 233 нардепи.

Документом визнаються тимчасово окупованими територіями у Донецькій та Луганській областях: сухопутна територія та її внутрішні води у межах окремих районів, міст, селищ і сіл, де збройні сили РФ і окупаційна адміністрація Росії встановили та здійснюють окупаційну владу та загальний контроль; внутрішні морські води і територіальне море України, що прилягає до такої ж сухопутної території; повітряний простір над цими територіями.

Межі тимчасово окупованих територій в Донецькій та Луганській областях визначаються за поданням Генерального штабу ЗСУ Міністерством оборони.

У законопроекті наголошено, що діяльність російських військових та окупаційної адміністрації РФ є незаконною, а будь-який виданий у зв’язку з такою діяльністю акт є недійсним і не створює правових наслідків.

Метою документа є звільнення цих територій та відновлення там конституційного ладу; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, які постраждали внаслідок російської агресії, а також зміцнення незалежності, державності, забезпечення єдності та територіальної цілісності.

Наголошується, що для забезпечення національної безпеки і оборони, стримування і відсічі російської збройної агресії в Донецькій та Луганській областях залучаються в установленому порядку сили і засоби  ЗСУ, інших військових формувань (СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Нацгвардії, Держприкордонслужби, Управління державної охорони, Державної спеціальної служби транспорту), МВС, Нацполіції тощо.

Безпосереднє керівництво силами покладається на Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ.

Окрім цього, документ прописує низку положень у разі введення воєнного стану.

Також зазначено, що за фізичними та юридичними особами зберігається право власності та інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Законопроект визначає, що Україна не несе відповідальності за протиправні дії Росії як держави-агресора, її збройних сил, інших військових формувань та окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, раніше комітет Ради рекомендував депутатам ухвалити в першому читанні з уточненням законопроект №7163. Це уточнення стосується того, що по всьому тексту законопроекту зняти всі положення, де називаються Мінські домовленості, замінивши їх на резолюцію Ради безпеки ООН, прийняту у зв’язку з російською збройною агресією на Донбасі.

4 жовтня президентський законопроект щодо реінтеграції Донбасу було подано до парламенту.  Трохи згодом до Ради Порошенко подав другий законопроект по Донбасу, який дозволить ввести миротворчу місію ООН та зберегти міжнародні санкції. Документ пропонує тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності Законом України "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", запровадити особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Залиште свій коментар

Вибір редакції