"На вежі майорітиме український прапор". Порошенко запевнив, що Україна відбудує Донецький аеропорт

Дата публікації
Перегляди
5114
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"На вежі майорітиме український прапор". Порошенко запевнив, що Україна відбудує Донецький аеропорт

Фото: Facebook.com/sergei.loiko

Президент вшанував пам’ять загиблих за ДАП "кіборгів".

Україна відбудує Донецький аеропорт, який було зруйновано під час запеклих бойових дій на Донбасі.

Про це заявив президент України Петро Порошенко під час вшанування пам`яті загиблих захисників Донецького аеропорту.

"Відбудуємо аеропорт Донецька, і на його високій диспетчерській вежі завжди майорітиме український прапор, який кіборги піднімали знову і знову під кулями і снарядами. Аеропорт стане кращим, сучаснішим, там злітатимуть і сідатимуть літаки звідусіль. І завжди будемо пам’ятати наших героїв", - наголосив він.

За словами Порошенка, у багатьох країнах світу є легенди про невелику групу хоробрих воїнів, які ціною власного життя зупинили ворога.

"Які надихнули на боротьбу сучасників, а нащадкам дали приклад мужності і самопожертви. Нам із вами випала честь жити в один час із неймовірними героями, які вже стали легендою. Але вони герої не міф, а чиста правда. Запекле протистояння українських воїнів з російськими агресорами в Донецькому аеропорту завершилося наприкінці січня. Не витримали стіни, а от українські воїни вистояли. Не зламалися, не зігнулися і здобули безсмертну славу. І тому перемогли. У слові "кіборги" звучить наше захоплення їхньою залізною стійкістю. Єдність і рішучість дати відсіч російському агресору небачено зміцнили у дні, коли кожен українець, затамувавши подих, слідкував за бойовими діями в Донецькому аеропорту. Біль і вдячність спонукають нас пам’ятати про всіх, хто віддав свої життя за свободу і незалежність України, за звільнення української землі", - додав глава держави.

Президент також зазначив, що про героїчних "кіборгів" вже складено легенди, написано книжки та знято фільм.

"Низький уклін вам, отці і матері, дружини і чоловіки, брати і сестри, доньки і сини "кіборгів", хлопців із плоті і крові, які виявилися міцнішими за бетон і залізо. І не знайти слів, якими можна було б омити ваші сльози. Але знайте, вашою родиною зараз стала вся Україна, увесь наш народ, до священного літопису якого ваші сини увійшли навіки. Захисники Донецького аеропорту заклали основу для нашої перемоги, і вона прийде", - зазначив Порошенко.

Окрім цього президент закликав українців вірити, що Україна не зійде з власного шляху, який обрала.

"Вірмо - українці схилять свою голову тільки вшановуючи своїх героїв, і ні перед ким іншим. Вірмо - ми подолаємо усі труднощі і дійдемо до мети. До мети, яка полягає у побудові вільної, незалежної і справедливої держави, члена Європейського Союзу та НАТО. Вічна пам'ять полеглим захисникам Донецького аеропорту", - резюмував він.

Нам випала честь жити в один час із неймовірними героями, які вже стали легендою. Запекле протистояння українських воїнів з російськими агресорами в Донецькому аеропорту завершилося наприкінці січня. Не витримали стіни. А от українські воїни вистояли, не зламалися і здобули безсмертну славу. І тому – перемогли! Біль і вдячність спонукають нас пам’ятати про всіх, хто віддав своє життя за свободу і незалежність України… Вічна пам'ять полеглим героям! Слава живим захисникам Донецького аеропорту! Слава Україні!

Опубликовано Петро Порошенко Суббота, 19 января 2019 г.

Нагадаємо, битва за летовище у Донецьку тривала 242 доби. Раніше фільм режисера Ахтема Сеітаблаєва "Кіборги" про оборону Донецького аеропорту встановив новий рекод для національних фільмів у вітчизняному прокаті за касовими зборами в перший вікенд.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5114
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація