На Євромайдані західняки хочуть, щоб Україна підкорилася ЄС – російські ЗМІ

Дата публікації
На Євромайдані західняки хочуть, щоб Україна підкорилася ЄС – російські ЗМІ

Російські ЗМІ рахують втрати України від асоціації з ЄС і чекають кінця Євромайдану до Нового року. / Motherboard

Російські ЗМІ рахують втрати України від асоціації з ЄС і чекають кінця Євромайдану до Нового року.

Україна відмовилася від асоціації з Євросоюзом через надто великі економічні втрати і це не сподобалося Західній Україні, мешканці якої влаштували Євромайдан. Так охарактеризували ситуацію в Україні ЗМІ Росії.

Зокрема російський "Коммерсантъ" з посиланням на експертів повідомляє, що Євромайдан не протримається довше, ніж до Нового року. І лідери опозиції не такі вже й об'єднані, і українців втомилися від різних майданів і політичних демонстрацій.

"Варіант силового відсторонення від влади президента може спровокувати розкол країни. А втративши владу, керівництво України розуміє, що має всі шанси опинитися у в'язниці замість Тимошенко", - йдеться в статті "Комерсанта".

"Для Майдану зараз не дуже зручний час – наближається холод і Новий Рік. Спроби розгойдати ситуацію ще будуть, але не більше", - цитує видання директора Інституту країн СНД Костянтина Затуліна.

У свою чергу оглядач "Комсомольской правды России" звинувачує у організації Євромайдану Західну Україну, яка, на його думку, співпрацює із Заходом проти України.

"Вони намагаються вивести свої сили на Західній Україні на боротьбу з Києвом. Можливо, неміцно зшита в вересні 1939 року єдина Україна не витримає цього надриву і розпадеться, якщо "західняки" не передумають і не схиляться перед державною волею Києва і Москви", - йдеться в статті на сайті "Комсомольская правда России".

При цьому автор радить Москві розірвати пакт Рібентропа-Молотова, як правонаступниці СРСР і цим самим від'єднати Західну Україну від України.

У свою чергу видання "Известия" повідомляє, що Росія швидше зрозуміє Україну, доки ЄС буде "дутися" на Київ.

"Європейські чиновники одержимі месіанською ідеєю побудови спільного дому, стирання кордонів між націями, статями тощо. Ці люди з великим пафосом ставляться до себе і свого надзавдання, а тому, швидше за все, ще довго будуть дутися на Україну за її відступництво. В цей же час Росія здатна проявляти терпіння, вмовляти, шукати прийнятні варіанти", - йдеться в статті видання.

У свою чергу "Российская Газета" цитує політичного аналітика Дмитра Джангірова, який переконаний, що ситуацію навколо євроінтеграції України вирішить лише тристоронній діалог.

"На справді найважливіше в даній ситуації – це заява канцлера Німеччини Ангели Меркель про бажання обговорити з президентом Володимиром Путіним – без Києва і Брюсселя – питання, пов'язані з Україною, і в цілому ситуацію на пострадянському просторі", - переконаний аналітик.

Нагадаємо, що раніше німецькі ЗМІ повідомляли, що Путін "задавив" асоціацію України з ЄС і потирає руки.  Західна преса в шоці від української європаузи, а російська - іронізує. Україна офіційно призупинила підготовку до євроінтеграції. Кабінет міністрів 21 листопада прийняв рішення про відтермінування угоди з ЄС.

Наступна публікація