Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАБУ хотіло оголосити підозру Пасішнику з "Нафтогазу" – той терміново полетів за кордон

Пасішник пояснив свій терміновий відліт лікуванням.

Сьогодні, 9 березня, детективи Національного антикорупційного бюро України мали вручити письмову підозру у вчиненні злочину виконавчому директору, в.о. заступника голови правління НАК "‪‎Нафтогаз України" Андрію Пасішнику. Проте він посеред ночі повідомив, що терміново вилетів за кордон – пояснив, що лікуватиметься там щонайменше до 1 квітня.

"У середу, 9 березня, детективами ‪НАБУ за погодженням із прокурором ‪‎САП складене письмове повідомлення про підозру виконавчого директора, в.о. заступника голови правління НАК "‪‎Нафтогаз України" А.П. Пасішника у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 344 Кримінального Кодексу України (втручання у діяльність державного діяча). Повідомлення про підозру мало бути вручене особисто А. Пасішнику 9 березня під час допиту в НАБУ, який було призначено на 12:00. Утім в ніч з 8 на 9 березня А. Пасішник повідомив детективу, що не зможе з'явитися до НАБУ раніше 1 квітня через термінове відбуття на лікування закордон. Відтак, письмове повідомлення про підозру було надіслане поштою за місцем проживання А. Пасішника у порядку, передбаченому ч. 1 ст. 278 КПК України. Наразі проводиться перевірка достовірності інформації щодо поважності причини його неявки", – ідеться в повідомленні НАБУ.

Нагадаємо, через Пасішника виник гучний скандал у владних кабінетах. Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив, що саме він хотів влаштуватися його заступником зі згоди нардепа і бізнес-партнера Порошенка Ігоря Кононенка. Абромавичус заявив про свою відставку, яку до цього часу Верховна Рада не розглядала.

"Під час розслідування за попередньою правовою кваліфікацією правопорушення за статтею 364 (ч.2) Кримінального кодексу України (зловживання владою або службовим становищем) детективами НАБУ було встановлено факт здійснення 25.01–01.02.2016 незаконного впливу А.Пасішником на А.Абромавичуса з метою внесення проти волі міністра пропозиції про призначення його на посаду заступника міністра. За даним фактом 24 лютого детективами НАБУ зареєстровано кримінальне провадження за ч.1 ст.344 КК України (втручання у діяльність державного діяча). Досудове розслідування щодо інформації, наданої А. Абрамавичусом триває", – уточнили в НАБУ.

Сам Пасішник на своїй сторінці у Facebook усі звинувачення відкидає та зазначає, що за межами України перебуває у плановій відпустці.

"Щойно, перебуваючи за межами України у плановій відпусці (про що було попереджено телеграмою детектива НАБУ), зі ЗМІ дізнався, що мені начебто щось планували вручити та інкримінують абсурдні речі. По-перше, я сам виявив бажання прибути до НАБУ після красномовної заяви Айвараса і надав всі необхідні свідчення! Також, в спростування заяв міністра я надав свій телефон і всі скріншоти, які відображають саме дружній характер нашого листування", – написав Пасішник.

Він також наголосив на тому, що "абсурдність звинувачень НАБУ полягає ще в тому, що Айварас не приймає рішень про призначення – їх приймає Кабінет міністрів, тому ніяких незаконних рішень бути не може в принципі, бо Айварас у цьому випадку не є суб'єктом призначення на посаду. Всі ці "підозри" не мають жодного підґрунтя і впевнений, що суд прийме з цього приводу неупереджене об'єктивне рішення. Не сподівався, що НАБУ замість ефективного розслідування і спростування емоційних заяв міністра піде шляхом пошуку цапа-відбувайла. Напевно, в НАБУ вирішили, що це я дав команду зняти з Айвараса та його родини охорону за тиждень до прес-конференції (це стало основною причиною нервого зриву Айвараса) і це я в АП давав йому якісь команди. Слабкішого обвинуватити легше всього, але Бюро створювалося не для цього...".

 

Щойно, перебуваючи за межами Украіни у плановій відпусці (про що було попереджено телеграмою детектива НАБУ), зі ЗМІ діз...

Опубліковано Андреєм Пасишником 9 березень 2016 р.

Відео Нардеп Лещенко оприлюднив скандальне листування Абромавичуса й Пасішника

Залиште свій коментар

Вибір редакції