Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАБУ нарахувало  $ 20 мільйонів збитків від "уранових" оборудок Мартиненка

Гроші заробляли на завищенні цін постачання сировини. 

НАБУ підозрює посадовців підприємства "Східний ГЗК" у завданні державі збитків на 20 мільйонів доларів під час закупівель уранового концентрату у 2014 та 2015 роках.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" із посиланням на в Єдиний держреєстр судових рішень.

"Посадові особи СхідГЗК, діючи умисно, з корисливих мотивів, достовірно знаючи, що товариство  Steuermann Investitions- und Handelsgesellschaft mbH здійснює лише посередницьку діяльність... підписали з цим товариством договір і ряд додаткових угод про постачання уранового концентрату за цінами, що значно перевищують ціни безпосередніх виробників" , - йдеться у документах.

Попри підписаний контракт, фактичні поставки уранового концентрату здійснювалися виробником продукції - ТОВ "Сепногорскій гірничо-хімічний комбінат" (Казахстан).

Раніше нардеп від БПП Сергій Лещенко розповів про уранові  оборудки компанії Steuermann, яка пов'язана із колишнім депутатом Миколою Мартиненком. 

Із власних джерел Лещенку вдалося отримати документи щодо компанії Nemessis Anstalt. Її кінцевим бенефіціаром виявився громадянин Грузії Олександр Іосселіані – кузен партнера Мартиненка Давида Жванії.  Сам Жванія в інтерв'ю раніше заявляв, що компанія Steuermann створювалася для торгівлі абразивами, але після Євромайдану Мартиненко вставив її як "прокладку" в схему постачання урану. Дохід від оборудок отримував сам Мартиненко.

22 грудня 2015 року Верховна Рада ухвалила рішення Мартиненка про складання депутатського мандату після гучних звинувачень в одержанні хабаря в розмірі 30 млн швейцарських франків.

Так, журналісти швейцарської газети SonntagsZeitung з'ясували, що Мартиненко підозрюється в отриманні хабара в розмірі 30 мільйонів франків, які були заблоковані на рахунках в банку Hottinger в Швейцарії. Там керівництво фінустанови помітило підозрілі транзакції та поскаржилося правоохоронцям. Пізніше прокуратура Швейцарії підтвердила інформацію про кримінальне розслідування у справі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції