НАБУ оприлюднило відео з доказами причетності нардепа Полякова до "бурштинової справи"

На записі "фронтовик" нібито розповідає, як домовитися з Розенблатом. 

НАБУ спільно з САП опублікували відео, яке нібито свідчить про причетність нардепа від "Народного фронту" Максима Полякова до корупційної схеми щодо нелегального видобутку та продажу бурштину.

Вказаний запис був продемонстрований учасникам засідання регламентного комітету парламенту, на якому вирішували питання щодо позбавлення Полякова депутатської недоторканності.

"Наголошуємо, усі докази, які свідчать про причетність Максима Полякова до корупційної схеми, пов'язаної з нелегальним видобутком та продажем бурштину, зібрані детективами НАБУ та прокурорами САП у законний спосіб із дотриманням вимог законодавства. Гучні заяви народних обранців про "політичне переслідування"  та "незаконність" доказів  є нічим іншим, як спробою завадити подальшому розслідуванню фактів їхньої участі у незаконних оборудках", - йдеться у коментарі Антикорупційного бюро.

На відео та аудіозаписах, за даними НАБУ, зафіксовані зустрічі та переговори агента НАБУ Катерини з помічницею Полякова Тетяною Любонько, самим "фронтовиком" та нардепом від БПП Бориславом Розенблатом. 

Вони домовляються про нібито просування законопроектів за 15 тисяч доларів США, які будуть розподілені між Поляковим, народним депутатом Розенблатом та керівником "Держгеонадр" Миколою Бояркіним. 

Згідно з відео, Любонько отримала від агента Катерини 5 тисяч доларів США і, за вказівкою Полякова, використала 1800 доларів на придбання двох iPhone 7 для нардепа та його дружини.

Розенблат під час зустрічі з агентом НАБУ підтвердив, що готовий сприяти у просуванні необхідних законів і попросив віддати 7,5 тисячі доларів його охоронцю, який і в подальшому буде отримувати усі призначені парламентарю грошові кошти.

Нагадаємо, директор НАБУ Артем Ситник 20 червня під час брифінгу розкрив схему з видобутку бурштину, до якої причетні нардеп від БПП Борислав Розенблат і парламентар від "Народного фронту" Максим Поляков. За словами очільника Бюро, за вказаною  схемою під виглядом рекультивації із Житомирської області планувався фактичний видобуток бурштину і надалі його реалізація через офшорну фірму, де засновником була сестра Розенблата.

Сума хабарів, отриманих у вказаній справі – більше 300 тисяч гривень. 19 червня детективи Національного антикорупційного бюро України затримали охоронця народного депутата від БПП Борислава Розенблата під час отримання хабара у розмірі 200 тис. доларів. Нардеп Сергій Лещенко стверджував, що поплічник Розенблата отримав гроші за вирішення питання з ліцензування видобутку бурштину. 

Сам політик назвав звинувачення на адресу його охоронця провокацією

Депутатів Розенблата та Полякова хочуть позбавити недоторканності - вони обидва фігурують у бурштиновій справі. Відповідне подання вже підготували.  

ВідеоПодання щодо зняття недоторканості з нардепів протягом тижня розглядатиме регламентний комітет

Залиште свій коментар