НАБУ опублікувало оперативні аудіо- та відеозаписи у справі про корупцію в Державній міграційній службі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Спецоперацію НАБУ було розпочато у квітні 2017 року.

Національне антикорупційне бюро України опублікувало оперативні записи у справі про корупцію в Державній міграційній службі.

Відповідні записи розміщені на сторінці НАБУ у Youtube.

Як повідомляє прес-служба НАБУ у Facebook, спецоперація з проникнення їхнього детектива до організованого злочинного угруповання у складі чинних та колишніх посадовців Державної міграційної служби України розпочалося у квітні 2017 року.

Зазначається, що згідно з оперативними даними, ці особи вимагали та отримували грошові кошти за надання іноземцям громадянства України, посвідок на тимчасове проживання на території України, а також за винагороду пришвидшували виготовлення біометричних паспортів для громадян України.

«Розгалуженість мережі учасників злочинної організації вимагала підвищеної законспірованості. Тому, відповідно до ст. 8 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» та ст. 272 Кримінального процесуального кодексу України, детективу Національного бюро було доручено виконання спеціального завдання під прикриттям з метою проникнення до складу даної злочинної організації», - йдеться у повідомленні.

У НАБУ стверджують, що була використана легенда, за якою їхній детектив діяв в інтересах іноземної компанії, зацікавленої в офіційному працевлаштуванні в Україні своїх робітників – громадян інших держав. Таким чином, представник НАБУ встановив безпосередній контакт із першою заступницею голови ДМСУ, яка, за оперативною інформацією, була одним з керівників злочинної організації.

Так, 27 серпня 2017 року у детектива НАБУ відбулася неформальна зустріч із чиновницею, під час якої так званий представник іноземної компанії (а насправді детектив НАБУ – Ред.) звернувся за порадою з приводу отримання іноземцем паспорта України.

ВідеоУ ГПУ пояснили причини затримання агента НАБУ

«Посадовець ДМСУ не тільки не відхрестилася від цих розмов, а навпаки — сама запропонувала скористатися, за її словами, «єдиною законною схемою», що б дозволила реалізувати намір. А саме: «зробити» іноземцю родичів в Україні шляхом фальсифікації тестів ДНК та отримання відповідного рішення суду — у сукупності цей набір даних є підставою для надання громадянства. Однак цей варіант, за словами чиновниці, буде «дорогим». «Тридцять — це мінімум», — повідомила вона й водночас запевнила: «все зробимо, повір». Чиновниця власноруч того дня передала список документів, потрібних для реалізації наміру», — розповіли у прес-службі НАБУ.

Окрім того, під час зустрічі 7 вересня вона ще раз підтвердила озвучену суму й уточнила, що йдеться про 30 тисяч доларів США. Проте, коли на початку жовтня детектив НАБУ приніс пакет документів, про які йшлося раніше, чиновниця вже, ймовірно, будучи обізнаною у ситуації, відмовилася їх прийняти.

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ЗРИВУ СПЕЦОПЕРАЦІЇ З ВИКРИТТЯ КОРУПЦІЇ В ДЕРЖАВНІЙ МІГРАЦІЙНІЙ СЛУЖБІ УКРАЇНИ (ВІДЕО) У квітні 2017 ро...

Опубліковано НАБУ 30 листопад 2017 р.

У відповідь на реакцію чиновниці детектив НАБУ під прикриттям надалі підтримував винятково неформальне спілкування з метою підтримання легенди. До того моменту була встановлена схема розгалуженої злочинної діяльності щодо надання послуг міграційного характеру за участі інших посадовців ДМСУ, територіальних підрозділів та фізичних осіб-посередників.

23 листопада з ініціативи першого заступника голови ДМСУ відбулася зустріч за вечерею, під час якої вона поцікавилася, чи вдалося владнати справу іноземця, в отриманні громадянства якого вона колись обіцяла сприяння, а потім — відмовилася. Детектив відповів їй, що не володіє інформацією щодо того іноземця, але є інший, якому потрібно отримати посвідку про тимчасове проживання на території України.

24 листопада чиновниця запропонувала принести їй документи. Після передавання документів 27 листопада вона сама зателефонувала детективу під прикриттям і повідомила: питання вирішити легше, ніж із громадянством, однак сума буде така сама, яку обговорювали раніше, тобто 30 тис. дол. США. У разі згоди вона запропонувала передати їй половину від цієї суми 29 листопада.

«29 листопада під час передачі цієї суми детектив, який працював під прикриттям, був затриманий працівниками СБУ та прокурорами ГПУ. Таким чином, було зірвано спецоперацію НАБУ та САП із викриття масштабної корупційної схеми в Державній міграційній службі України. Крім того, з метою спростування деяких тез брифінгу посадовця ДМСУ щодо особистого характеру зустрічей, наводимо відео однієї з таких неформальних зустрічей, під час якої чиновниця попросила детектива обміняти 50 тис. грн, які вона отримала від третьої особи, і які, з її слів, могли бути контрольованим хабарем. Пояснюючи свої дії, вона зазначила, що обмін їй потрібен для того, щоб виключити можливість ідентифікації даних купюр», — додали в НАБУ.

ВідеоСБУ та Генпрокуратура зірвали спецоперацію НАБУ

Нагадаємо, 29 листопада стало відомо про затримання агента НАБУ співробітниками СБУ, які отримали відповідний дозвіл від ГПУ. Йдеться про передачу 15 тисяч доларів Діні Пімаховій, першій заступниці голови Державної міграційної служби. У ДМС заявили, що "впродовж декількох місяців агент НАБУ, син колишнього народного депутата від Партії регіонів Юрія Боярського, виконуючи незаконні вказівки окремих керівників НАБУ, неодноразово намагався спровокувати Діну Пімахову, пропонуючи великі суми хабарів за прийняття нею незаконних рішень щодо легалізації в Україні громадян В'єтнаму та Ірану, яких навіть не існувало в реальності".

У НАБУ дії СБУ та ГПУ назвали "диверсією". Згідно з повідомленням, суть "диверсії" полягає у тому, що посадові особи СБУ, нібито використавши інформацію, яка стала їм відома в процесі виконання службових обов'язків (здійснення прослуховування телефонних номерів в рамках розслідувань НАБУ) "не просто розкрили цю інформації одному з об'єктів негласних слідчих дій, звівши нанівець піврічну роботи детективів НАБУ, а й завербували цю особу для подальшого незаконного тиску та кримінального переслідування працівників Національного бюро".

Залиште свій коментар

Вибір редакції