Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАБУ отримало доступ до мобільних переговорів Лещенка щодо купівлі квартири

Детективи перевірятимуть, про що говорив нардеп протягом серпня 2016 року.

Детективи Національного антикорупційного бюро отримали доступ до інформації про мобільні переговори народного депутата від БПП  Сергія Лещенка у справі про купівлю ним квартири в центрі Києва.

Відповідне рішення ухвалив столичний Солом'янський районний суд 29 травня, документ оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

"Надати детективам НАБУ Статіві Івану Ігоровичу, Марчуку Олександру Леонідовичу тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю і перебувають у володінні ПрАТ "ВФ Україна" з можливістю вилучення (здійснити їхню виїмку) щодо наявної інформації за абонентським номером НОМЕР_1, а саме щодо дати, часу та тривалості вхідних і вихідних телефонних з'єднань, дати та часу вхідних і вихідних SMS-повідомлень з посиланням на ретранслятор та прив'язку до базових станцій та їхні адреси, номерів контрагентів за цими з'єднаннями, а також адреси місцезнаходження в момент кожного вхідного і вихідного з'єднання, ідентифікатора (ІМЕІ і ІMSI), з урахуванням нульових дзвінків, дати, часу і тривалості надання послуги всесвітньої системи загального доступу Інтернет за період з 01.08.2016 до 10.09.2016", - йдеться в ухвалі.

ВідеоНевідомі встановили меморіальну дошку на будинку нардепа Сергія Лещенка

Невідомі відзначили дім, в якому придбав квартиру нардеп Сергій Лещенко, табличкою із написом "У цьому будинку купив квартиру за 7,5 мільйона гривень журналіст та борець із корупцією". А нижче - перелік спонсорів, які, на думку авторів напису, допомогли Лещенку з грішми.

Невідомі встановили меморіальну дошку на будинку нардепа Сергія Лещенка

Згідно з матеріалами справи, Лещенко розповів, що для купівлі квартири вартістю 7,6 мільйона гривень позичив 3,77 млн гривень у Особи_4 (керівника інтернет-видання "Українська правда" Олени Притули) і 2 млн гривень у Особи_5 (Владислав Єндржієвський).

Своєю чергою Притула та Єндржієвський підтвердили його свідчення.

Водночас НАБУ звернулось до суду з проханням надати доступ до інформації про мобільні переговори Лещенка в період від 1 серпня до 10 вересня 2016 року для забезпечення повноти досудового розслідування.

Слідчий суддя Вадим Сенін задовольнив клопотання Бюро.

Нагадаємо, раніше виник скандал щодо елітної квартири Лещенка вартістю 7,5 млн грн. Політик пояснив, що квартира була куплена за частину заощаджень як співзасновника "Української правди", позику від засновника УП Олени Притули і гроші його коханої – Анастасії Топольської.  

Будучи на момент придбання неруxомості нардепом, він одержав подарунок, вартість якого у 1307,43 раза перевищила мінімальну заробітну плату (загальна сума знижки склала 1 млн 801 тис. 648 гривень). Однак розмір подарунку, передбачений "Законом України про державну службу", перевищив розмір мінімальної зарплатні у 1307,43 разів і становив 1 млн 801 тис. 648 гривень.

Згодом у кулуарах Верховної ради зняли на відео, як Лещенко тікав від представника Національного агентства з питань запобігання корупції, який намагався зачитати йому протокол про відповідне адмінпорушення. 

"Квартирну справу" Лещенка було закрито 15 лютого. Національне антикорупційне бюро знову взялося перевіряти купівлю квартири нардепом та розпочало досудове розслідування за фактом можливого незаконного збагачення в квітні 2018 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції