Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
НАБУ повідомило про злочини, в яких підозрює міністра Омеляна

Володимир Омелян, за версією детективів, вказував невірні дані у деклараціях.

У Національному антикорупційному бюро України підтвердили інформацію щодо повідомлення підозри міністру інфраструктури Володимиру Омеляну.

Як зазначили у прес-службі відомства, урядовця підозрюють у вчиненні низки злочинів Кримінального кодексу України.

Зокрема, Омелян на державній службі у період з 1 січня 2000 року до 26 квітня цього року отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, що не відповідає задекларованим витратам. Із 2008 року до квітня цього року витратив щонайменше 3,45 млн грн. При цьому в 2015 році вже на посаді заступника міністра інфраструктури України став власником позашляховика BMW X5 та отримав готівкою 90 тис. дол. і 25 тис. євро. Загальна вартість таких активів на той час становила 4 230 500 грн.

Детективи бюро також встановили, що міністр вказав у е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих активів у власності чи користуванні, а сума видатків становила щонайменше 3,034 млн грн, у 2016 – понад 8,024 млн грн.

"У декларації за обидва роки посадовець умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5, фактичним власником якого він є, та який перебував у його володінні й користуванні. Не відображені в е-декларації за 2015 рік видатки на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини. Роком пізніше міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою. Крім того, міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного в 2016 році", - зазначено у повідомленні.

Сам Омелян звинувачення у свій бік відкидає і вважає їх політичним замовленням. 

ВідеоБезкоштовні пологи дружини Омеляна у США змусили українців уважніше придивитись до його декларації

Ось що багатьох здивувало: статки у міністра чималі, але все те не його. Земельна ділянка - за декларацією Омеляна - належить родичці дружини. Будинок котеджного типу, у якому живе подружжя, записаний на ту ж родичку. Позашляховик, на якому їздить міністр, записаний на його брата. І ще одна машина, якою користується Світлана, оформлена на маму Володимира Омеляна. Для пересічного українця - статки ого-го. Для знавців розцінок в Америці - малувато. А плюс - ще й сам міністр підігрів інтерес заявою, що дружина народжувала в Америці безкоштовно.

Безкоштовні пологи дружини Омеляна у США змусили українців уважніше придивитись до його декларації

Нагадаємо, за останні роки Омелян запам’ятався кількома скандалами: з тодішнім керівником "Укрзалізниці" Войцехом Бальчуном не міг поділити сферу впливу. Одного разу на засіданні уряду через це його відчитував прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Минулого року Омелян забувся задекларувати майно родичів, яким користувався. Садибу, вартістю 7 мільйонів гривень, яку нібито винаймав у двоюрідної племінниці дружини за 15 тисяч гривень на місяць. Позашляховик брата Максима BMW X5 2015 року, яким користується. Цим зацікавилися у НАБУ. Цієї весни виник скандал із народженням дитини в Омеляна. Його дружина Світлана Бевза народжувала в США. Чиновник стверджував, що за пологи нічого, мовляв, не платили. Хоча журналісти та експерти зазначили, що це зовсім не так.

Залиште свій коментар

Вибір редакції