НАБУ пояснило, що насправді відбувається з "обшуками" в Держфінмоніторингу

Дата публікації
НАБУ пояснило, що насправді відбувається з "обшуками" в Держфінмоніторингу

УНІАН

Детективи отримали доступ до документів в рамках розслідування кримінального провадження.

Національне антикорупційне бюро України спростувало, що ні вчора, ні сьогодні не проводило обшуки та виїмку документів у Державній службі фінансового моніторингу. НАБУ також закликало нардепів перевіряти факти, перш ніж робити публічні заяви щодо дій Бюро.

"Офіційно повідомляємо, що ані 20 грудня, ані 21 грудня жодних слідчих дій у приміщеннях Державної служби фінансового моніторингу України співробітники НАБУ не здійснювали. Відтак, інформація про здійснення "обшуків" чи "виїмок" у цій установі працівниками НАБУ, яка від вечора 20 грудня наполегливо поширюється низкою народних депутатів, не відповідає дійсності", - ідеться в заяві.

У НАБУ пояснили, що 29 листопада цього року його детективи отримали ухвалу суду про надання тимчасового доступу до копій документів, які зберігаються у Держфінмоніторингу. Цю ухвалу направили на виконання до ДСФМУ 6 грудня.

"Попередньо узгоджено, що копії документів, зазначених в ухвалі слідчого судді, ДСФМУ надасть НАБУ наступного тижня. Жодних перешкод у проведенні досудового розслідування з боку Держфінмоніторингу не чинилося. Тимчасовий доступ до документів надано в рамках розслідування кримінального провадження, яке було внесено до ЄРДР на виконання ухвали Солом’янського суду м. Києва від 11 липня 2017 року", - уточнили в НАБУ

У Бюро також наголосили, що його детективи "діють відповідно до закону і здійснюють досудові розслідування об’єктивно та неупереджено. Саме такої позиції – об’єктивності та неупередженості – просимо дотримуватися у їхніх публічних заявах і шановних народних обранців".

Раніше керівник управління зовнішніх комунікацій НАБУ Дар’я Манжура у коментарі "Слово і діло" розповіла, що детективи проводять досудове розслідування за фактом можливого пособництва голови Держфінмоніторингу Ігоря Черкаського в розтраті так званих "грошей Януковича", які були конфісковані в результаті засекреченого рішення Краматорського міського суду Донецької області.

Попередня правова кваліфікація злочину – ч. 5 ст. 27 (пособництво, сприяння злочину) і ч. 5 ст. 191 (розтрата в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, 26 квітня державний "Ощадбанк" розпочав процес спецконфіскації 1,5 млрд доларів США (40 млрд грн), які перебувають на рахунках "сім'ї" Януковича. Фінустанова виконує рішення суду - гроші спрямують до державного бюджету України. Президент Петро Порошенко наголосив, що кошти були повернені у державну казну. У готівковому еквіваленті вилучені у Віктора Януковича 1,5 мільярди доларів важили би 15 тонн

Наступна публікація