НАБУ відмовило журналістам у трансляції допитів Кононенка та Абромавичуса

Чи буде до свідків застосовано поліграф – з'ясується під час слідства.

Національне антикорупційне бюро України офіційно відмовило каналу 1+1 у трансляції процедури опитування Ігоря Кононенка та Айвараса Абромавичуса на поліграфі. Аргументували - таємницею слідства.

"Законом не передбачено можливість трансляції допиту в прямому ефірі, а відео матеріали, отримані в ході можливої відеофіксації допиту є таємницею досудового розслідування і не підлягають оприлюдненню", - так йдеться у офіційній відповіді Бюро.

Як пояснюють у НАБУ, допитувати Кононенка та Абромавичуса разом навряд чи будуть, адже процедура вимагає допиту кожного свідка окремо, без присутності інших свідків. Разом їх допитуватимуть лише у випадку "розбіжностей у їхніх показаннях".

Крім того, запропонована самим Кононенком процедура поліграфу може бути використана лише "для отримання експертної думки за наявності суттєвих протиріч у свідченнях учасників процесу або ж у доказах по справі". Тобто, поки всі фігуранти справи не будуть опитані, рішення щодо застосування поліграфу ухвалене не буде. Знімати його, як і звичайний допит, теж неможна.

"Існують визначені правила при проведенні інтерв'ю за допомогою поліграфа, згідно з якими не допускається будь-яке втручання під час опитування", - наголошує НАБУ.

3 лютого, глава Міністерства економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив про свою відставку. Причиною звільнення він назвав різку активізацію блокування будь-яких системних реформ та нав'язування сумнівних осіб у команду. Зокрема, він звинуватив першого заступника глави фракції БПП Ігоря Кононенка у лобіюванні своїх людей на високі посади у держкомпаніях та на крісло заступника міністра. 

Ігор Кононенко заяву міністра назвав спробою перекласти відповідальність за невдачі у роботі МЕРТ та самостійно виступив з ініціативою свідчити на поліграфі. 

"Я пропоную і наполягаю, разом з паном Абромавичусом пройти детектор брехні щодо висунутих ним обвинувачень", - заявив нардеп.

ВідеоНардеп Кононенко погодився пройти допит на поліграфі

Ток-шоу "Право на владу" запросило Кононенка та Абромавичуса пройти поліграф у присутності журналістів, проте Кононенко не пристав на цю пропозицію, а назвав свої умовидослідження має відбутись у Національному антикорупційному бюро, за присутності детективів та обвинувача – міністра Айвараса Абромавичуса. Канал 1+1 надіслав до НАБУ офіційне прохання транслювати допит політиків на поліграфі.

ВідеоКононенко відмовився проходити поліграф у присутності журналістів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: