НАБУ знайшло правопорушення у купівлі квартири нардепом Лещенком

Дата публікації
НАБУ знайшло правопорушення у купівлі квартири нардепом Лещенком

УНІАН

Притягнути до відповідальності за цими статтями Бюро не може.

Національне антикорупційне бюро України провело перевірку купівлі елітного житла нардепом Сергієм Лещенком, її результати оголосив директор Бюро Артем Ситник.

За словами Ситника, у НАБУ немає питань щодо ціни та спроможності її заплатити, адже офіційні статки позичальниці Лещенка Олени Притули та його дівчини Анастасії Топольської дозволяли внести суми, про які розповідав нардеп. Водночас з рахунку матері Лещенка було знято суму в еквіваленті близько 78 тисяч доларів, що відповідає заявленій депутатом інформації. НАБУ нардеп пояснив, що мати була фактично тримачем рахунку, але кошти були його.

Водночас Антикорупційне бюро знайшло адміністративні правопорушення, вчинені у процесі купівлі. По-перше, нардеп не міг брати безвідсотковий кредит у керівника "Укрправди", як це вказано в угоді між Притулою та Лещенком на десять років, оскільки це вважається подарунком. Гроші він міг взяти лише під відсоток не нижчий облікової ставки НБУ, тобто на нинішній момент – 15%.

Друге адміністративне порушення НАБУ побачило у тому, що Лещенко у деклараціях не показував статки матері, хоча вони, згідно з заявленою інформацією, прописані та проживають у одній квартирі.

Притягнути Лещенка до адміністративної відповідальності НАБУ не може, оскільки такий тип порушень перебуває у підслідності Національного агентства з запобігання корупції. Ситник пообіцяв передати результати перевірки до агентства.

Нещодавно нардеп Сергій Лещенко став власником елітної нерухомості на вулиці Франка за 7,5 млн грн. В Мережі опублікували копію відомості з держреєстру майнових прав на нерухоме майно, у якій зазначено, що Лещенко купив квартиру площею 192 квадратних метра в серпні цього року.

Політик пояснив, що квартира була куплена за частину заощаджень як співзасновника "Української правди", позику від засновника УП Олени Притули і гроші його коханої – Анастасії Топольської. Лещенко заявив, що у 2013-2014 роках він задекларував дохід у сумі понад 100 тисяч доларів.

Наступна публікація